Wydarzenia

Od poniedziałku utrudnienia na DK12

W najbliższy poniedziałek 16 września, w godzinach przedpołudniowych, ruszają prace związane z budową ronda w Głuchowie. Zastąpi ono dotychczasowe skrzyżowanie z sygnalizacją DK nr 12 z ulicą Gołygowską – drogą powiatową Głuchów – Grabica.

– Pierwszy etap prac polega na zbudowaniu tzw. przewiązek, czy miejsc gdzie z jednaj jezdni, będzie można przejechać na drugą. Ten etap potrwa ok. tygodnia. Kolejnym etapem będzie zamknięcie wschodniej jezdni (prowadzącej w kierunku Łodzi) do czasu wybudowania połówki ronda i wlotu od strony wschodniej, czego na dotychczasowym skrzyżowaniu brakowało. Po wykonaniu tych prac, których zakończenie przewidywane jest na początek wiosny przyszłego roku, ruch zostanie przełożony na nowo wybudowany odcinek, a zamknięta zostanie jednia prowadząca w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

Warto podkreślić, że ze względu na fakt, iż rondo będzie budowane w odległości ok. 100 metrów od istniejącego skrzyżowania, ruch na tym pierwszym będzie utrzymamy przez cały czas trwania budowy. Dopiero po zakończeniu wszystkich prac, wlot starej drogi zostanie zlikwidowany, a sygnalizacja świetlna usunięta.

Prace, zgodnie z warunkami kontraktu mają się zakończyć do 15 listopada 2020 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x