GminyWażne wiadomościWydarzenia

Od dziś DK74 zamknięta pomiędzy Sulejowem a Żarnowem. Będą korki!

Od dziś (22 marca) zamknięta zostanie DK74 w Solcu między Sulejowem i Żarnowem. Ma to związek z pracami związanymi  z modernizacją Centralnej Magistrali Kolejowej – w tym przypadku chodzi o przebudowę wiaduktu kolejowego nad DK74.

 Trasa będzie zamknięta przez 8 dni – do 29 marca włącznie. W tym czasie dla jadących trasą Sulejów – Kielce, bądź Sulejów Końskie (analogicznie w przeciwnych kierunkach) wyznaczony został objazd:

– Z Sulejowa w kierunku Kielc i Końskich: DK12 do Opoczna, obwodnicą miasta do DW713 i dalej DW 726 do Żarnowa, stąd powrót na DK74 w kierunku Kielc lub DW746 do Końskich. W przeciwnym kierunku obowiązuje taka sama trasa przejazdu. (mapka powyżej)

    W dalszej kolejności, od wtorku 30 marca prace prowadzone będą pod ruchem przy zwężeniu jezdni do 3,1 metra. Pozwoli to na utrzymanie ruchu dwukierunkowego do 12 maja, kiedy, na kolejnym etapie robót wprowadzony zostanie ruch wahadłowy kierowany przez przeszkolonych pracowników budowy i taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez 5 kolejnych dni.

    Przebudowa wiaduktu ma się zakończyć w grudniu tego roku. W tym czasie należy się spodziewać trzykrotnego całkowitego zamknięcia trasy na czas od 8 do 9 dni. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę prac ma to nastąpić: w maju, lipcu i wrześniu. W pozostałym czasie w miejscu prowadzonych robót ruch (przy wprowadzonych zwężeniach) będzie się odbywał dwukierunkowo lub wahadłowo.

    Ogółem do 12 grudnia tego roku, kiedy planowane jest przywrócenie stałej organizacji ruchu, wykonawca w czasie prowadzonych prac planuje:

    – 33 dni całkowitego zamknięcia drogi  

    – 17 dni z obowiązującym ruchem wahadłowym

    – 215 dni z ruchem dwukierunkowym przy zwężonej jezdni.

     O kolejnych etapach zmian w organizacji ruchu będziemy informowali na bieżąco.

     UWAGA! W dniach całkowitego zamknięcia trasy, zakazy nie będą dotyczyły docelowych wjazdów dla mieszkańców miejscowości przy DK74 na odcinkach: Sulejów – Solec i  Żarnów – Solec (patrz mapka).

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!