Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Od 1 marca rusza wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg!

Jest jednak jeden warunek – osoba wypożyczająca musi być pełnoletnia. A hulajnóg w Piotrkowie będzie 40. Będzie można je wypożyczyć w jednej z dwudziestu lokalizacji – to między innymi okolice Mediateki, Rynku Trybunalskiego, dworca kolejowego i autobusowego, okolice galerii Focus Mall czy sklepu sieci „Społem” przy ulicy Łódzkiej.

Hulajnogi „wprowadza” do naszego miasta prywatna firma. Dziś (27.02) piotrkowski przedsiębiorca spotkał się z dziennikarzami, by zaprezentować jednoślady. W spotkaniu uczestniczył także słynący z zamiłowania do wszelkich nowinek technicznych sekretarz miasta Bogdan Munik, który testując hulajnogę powiedział krótko: wspaniałe! Był także Krzysztof Chojniak prezydent miasta, który na jazdę niestety nie dał się namówić.

– Spotykamy się dziś przy Mediatece, obok której znajduje się już stacja rowerów miejskich. Przypomnę, że sezon rowerowy rusza 1 kwietnia. Przekazujemy dziś także dobrą wiadomość dotyczącą innej formy poruszania się po naszym mieście – ekologicznej i „na czasie”, a mianowicie elektryczną hulajnogą. Mam nadzieję, że będą one świetnie służyły mieszkańcom Piotrkowa jak i tym, którzy do naszego miasta przyjeżdżają – mówił prezydent Chojniak.

– Żeby wypożyczyć hulajnogę, trzeba zainstalować na swoim smartfonie darmową aplikację, podczas rejestracji podać wszystkie niezbędne dane, poczekać na potwierdzenie i po jego uzyskaniu można już korzystać z systemy Blinkee. Aby uruchomić pojazd, należy zeskanować kod QR dostępny na kierownicy hulajnogi i możemy jechać. Jeśli chodzi o opłaty, to 2,50 zł to koszt odblokowania hulajnogi i potem 49 groszy za minutę jazdy – informuje Dariusz Sikorski właściciel firmy wynajmującej hulajnogi.

Kilka rad dla użytkowników hulajnóg:

Zaparkuj pojazd w wyznaczonej na mapie strefie. Zakończenie jazdy poza strefą nie jest możliwe. Poza granice strefy możesz wyjechać i zapauzować pojazd, ale by zakończyć jazdę, musisz wrócić do strefy.

Pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego i zasadach. Pamiętaj o dobrych praktykach parkowania. Nie parkuj na przejściu dla pieszych, ścieżkach rowerowych, na trawniku.

Zaparkuj pojazd w miejscu ogólnodostępnym, tak by kolejny użytkownik mógł go w sposób łatwy znaleźć. Nie parkuj pod wiatami, na parkingach i terenach zamkniętych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andy Mrozo
Andy Mrozo
3 marca, 2020 10:07

Jaką konkretnie aplikacje trzeba zainstalować.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: