RozprzaWydarzenia

Obradowali w rocznicę stanu wojennego

W środę 13 grudnia br. w Rozprzy, jak generał ze swoimi pułkownikami, spotkał się wójt Janusz Jędrzejczyk z sołtysami. Oto, nad czym deliberowano podczas tej comiesięcznej odprawy:

1/ Nad wnioskiem gminy o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia: „Budowa instalacji odzysku odpadów innych niż niebezpieczne (odpady gumy) wraz z niezbędną infrastrukturą”. Okazało się, że przedsiębiorca, który zamierza prowadzić działalność wymienioną w rozporządzeniu, musi złożyć taki wniosek i uzyskać uzgodnienia realizacji m.in. od Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Wójt ponadto może w toku prowadzonego postępowania przeprowadzić rozprawę administracyjną z udziałem mieszkańców, gdyby tym, pomysł inwestycji z jakichś względów się nie spodobał.

2/ Sołtysi zostali poinformowani również o wynikach zbiórki śmieci ponadgabarytowych, która przeprowadzona została w zeszłym miesiącu oraz o rozpoczętych pracach nad przyszłorocznym budżetem gminy i wieloletniej prognozy finansowej. Rozpoczęły się one wspólnym posiedzeniem Komisji Rady Gminy 30 listopada br., w czasie której radni debatowali o kształcie przyszłorocznego budżetu.

3/ Wójt ponadto poinformował zebranych o utworzeniu na 200 ha, terenów inwestycyjnych w okolicy Niechcic – Podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Udało się to po 7 latach starań, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy na terenie gminy.

4/ Ważnym tematem był problem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Zebranych zapoznano z procedurami w przypadku wykrycia ogniska choroby.

5/ W dalszej części spotkania każdy z sołtysów mógł poinformować wójta oraz dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rozprzy o potrzebnych interwencjach na terenie swojego sołectwa.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!