Wydarzenia

Obiecanki cacanki, a głupiemu… używana Insignia

Rok temu miał trafić do piotrkowskiej policji postrach piratów drogowych – nowiutkie BMW 330i xDrive. Pojazd z napędem 4×4, wyposażony w benzynowy silniki 2.0 turbo o mocy 245 KM i momencie 350 Nm. Taki motor pozwala rozpędzić pojazd do 250 km/h i zapewnia mu przyspieszenie do 100 km/h w 5,8 sek. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Zamiast BMW, mamy używanego Opla Insignię „w spadku” z KPP w Wieluniu… 

Zacznijmy od początku. W styczniu 2018 roku, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi poinformowała, że policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z powiatu skierniewickiego oraz łódzkiego wschodniego otrzymali duże wsparcie w walce z piratami drogowymi. To wspomniane przez nas BMW 330i XDrive. KWP informuje także, że w marcu 2018 roku takie samochody trafią do komendy w Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Sieradzu, Wieluniu, a jeden trafi do Sekcji Zabezpieczenia Autostrad. Mija rok, dlatego sprawdzamy czy pojazd do naszego miasta trafił, czy nie. Ku naszemu zdziwieniu okazuje się, że KMP w Piotrkowie otrzymała nie nowe BMW, tylko używanego Opla Insignię, który do tej pory zasilał flotę pojazdów KPP w Wieluniu.

Pytamy więc z KWP, dlaczego obiecany samochód do Piotrkowa nie dotarł.

Rozdział pojazdów następuje po wnikliwej analizie potrzeb poszczególnych jednostek. Z przyczyn wynikających z organizacji pracy zaszły zmiany dot. przydziału pojazdów marki BMW wyposażonych w wideorejestratory w odniesieniu do początkowych planów. Z uwagi na długotrwałe awarie innych samochodów w SZA WRD KWP w Łodzi zostały one zastąpione ww. pojazdami. Sekcja Zabezpieczenia Autostrad realizuje również zadania na terenie powiatu piotrkowskiego. W rezultacie KMP w Piotrkowie Trybunalskim otrzymała (na stałe), w zamian za zdany do magazynu z powodu awarii pojazd marki Opel Insignia, tego samego typu pojazd z KPP w Wieluniu.

W przyszłości nie jest wykluczone, że nowe pojazdy lub używane trafią do KMP w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to naturalna procedura przyznawania, przesuwania lub wycofania tego typu pojazdów wyposażonych w sprzęt kontrolno-pomiarowy.

informuje Adam Kolasa z KWP w Łodzi.

Gdyby ktoś jednak pomyślał, że wieluńska policja poniosła stratę po uszczupleniu jej floty o używanego (5-letniego) Opla, informujemy, że w zamian za to otrzymała… nowe BMW, o czym informuje asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.


Radiowóz nieoznakowany BMW 3L 330i trafił do wieluńskiej komendy policji 8 listopada 2018 roku.  W związku z otrzymaniem tego radiowozu, jeszcze w tym samym miesiącu Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu zdała do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi nieoznakowany radiowóz Opel Insignia, który był wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów wieluńskiej drogówki przez 5 lat. Nowy radiowóz  wyposażony w videorejestrator jest wykorzystywany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego w codziennej służbie do poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Na terenie powiatu  wieluńskiego, mundurowi używają również tego radiowozu  do patrolowania odcinka trasy S8 podczas wojewódzkich działań kontrolno-prewenycjnych.  

Tagi

Powiązane artykuły

7 komentarzy

  1. Nie od dzisiaj wiadomo, że nie potrzeby i przepisy są ważne a znajomości. Może gdyby piotrkowski szef policji “chodził” wokół tego BMW w komendzie wojewódzkiej to by je dostał. Może gdyby oficjele piotrkowscy “chodzili” wokół planowania autostrady S8 to też by było lepiej. Niestety ale “chodzą” wokół własnych spraw…

  2. jest tyle oszczędności na VAT…… Polska jest tygrysem wszechświata…. PIS mówi prawdę…. samochody będą….. tylko Niemcy się ociągają z produkcją

  3. Gledziu nie ma autostrady S8 tylko to jest droga ekspresowa…. S8 i A1 okalaja Piotrków ponadto bedzie dodatkowy zjazd/wjazd więc o co Ci kamień…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close