GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Oberek starosty hitem internetu – FILM

Blisko pół miliona odsłon liczy sobie film, na którym starosta Piotr Wojtysiak tańczy oberka podczas Międzynarodowego Koncertu Letniego „Powiat folklorem malowany”. Krótki filmik błyskawicznie stał się hitem internetu.

Film nagrano podczas Międzynarodowego Koncertu Letniego z okazji 25-lecia Powiatu Piotrkowskiego „Powiat folklorem malowany”. Impreza odbywała się w Wolborzu pod koniec lipca.

Starosta w rozmowie z nami przyznaje, że wcale nie planował w tym dniu tańczyć oberka. – To wyszło bardzo spontanicznie. W pewnym momencie podeszła do mnie pani i pyta: dlaczego nie tańczę? Odpowiedziałem, że nie mam pary więc, porwała mnie na scenę, i tak wystąpiliśmy oczywiście poza konkursem – mówi z uśmiechem Piotr Wojtysiak. – Oberka mam chyba we krwi. Pewnie odziedziczyłem go w genach po dziadkach i rodzicach. Sam byłem zdziwiony, że poszło mi tak dobrze pomimo że wcale do tego się nie przygotowywałem. To niezwykle energetyczny i wyczerpujący taniec, ale wytrzymałem do końca – dodaje z dumą starosta Wojtysiak.

Znawcy tematu zauważają, że starosta poradził sobie z tym tańcem całkiem dobrze. – Oberek to trudny taniec i nie każdy potrafi go zatańczyć. Starosta Wojtysiak poradził sobie z nim znakomicie – mówi Zdzisław Miękus, dyrektor MDK w Opocznie, które jest stolicą oberka.

Aktualnie film obejrzano 483 494 razy. To najczęściej oglądany film jaki starosta posiada w mediach społecznościowych.

5 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!