RozprzaWydarzenia

Nowy posterunek policji w Rozprzy – wmurowano akt erekcyjny

Akt erekcyjny pod budowę nowego posterunku policji w Rozprzy wmurowano w piątek. W uroczystościach miała wziąć udział Elżbieta Witek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednak do Rozprzy szefowa resortu nie dojechała. Byli za to parlamentarzyści, komendanci policji a także samorządowcy i mieszkańcy gminy.

Budowa rozpoczęła się już kilka miesięcy temu. W tej chwili budynek jest w stanie surowym. Przewiduje się, że policjanci rozpoczną w nim służbę w przyszłym roku. – Wreszcie mamy to, o co zabiegaliśmy od dawna. Każdemu mieszkańcowi z naszej gminy zależy na tym, żeby żyć w bezpiecznym miejscu. Bezpieczna gmina to nie tylko dobra droga do szkoły czy pracy, ale przede wszystkim to gmina która zabezpiecza ogólne i podstawowe poczucie bezpieczeństwa. Takim zabezpieczeniem będzie nowy posterunek – powiedział w swoim wystąpieniu Janusz Jędrzejczyk, wójt Rozprzy. – Kiedy w 2017 roku przystępowaliśmy do programu odbudowy komisariatów, było wielu malkontentów którzy nie wierzyli w powodzenie sprawy, a dziś im mówię – zobaczcie, udało się. Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się i doprowadzili do tego, że posterunek do Rozprzy wraca – dodał wójt.

– To wyjątkowy czas nie tylko dla mieszkańców gminy, ale i dla nas policjantów, bowiem dwa dni temu obchodziliśmy setną rocznice powstania policji państwowej. Ta piękna uroczystość zapadnie w pamięć nie tylko naszą, ale i mieszkańców. Nowy obiekt na pewno wpłynie na komfort służby policjantów, ale i mieszkańców gminy, ponieważ będziemy świadczyć naszą służbę w bardziej wygodnych i nowoczesnych miejscach. Wiadomo, że do policji nie przychodzą ludzie którzy nie mają problemów. Przeważnie są to osoby doświadczone przez życie, w związku z tym, będzie im wygodniej załatwiać swoje sprawy w wygodnych i nowych pomieszczeniach – powiedział obecny podczas piątkowych uroczystości gen. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. – Posterunek w Rozprzy będzie pracował w oparciu o 10 funkcjonariuszy. Jeśli Rozprza będzie się rozwijać, będzie przybywać mieszkańców, oczywiście dostosujemy się do potrzeb społecznych – dodał komendant.

Swojego zadowolenia z budowy posterunku nie ukrywał starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. – Dzięki decyzjom które zapadły, wiemy że na terenie ziemi piotrkowskiej powstaną trzy nowe posterunki. Ten w Rozprzy, niebawem rozpocznie się budowa kolejnego w gminie Wola Krzysztoporska, a także posterunek wodny nad Zalewem na terenie gminy Sulejów. Bardzo dziękujemy za to w imieniu samorządów, ale przede wszystkim w imieniu mieszkańców, którzy niezwykle mocno tego oczekiwali. Będziemy bardziej radzi jeśli w tych budynkach będzie jak najwięcej etatów policyjnych, dobrze wyposażonych funkcjonariuszy którzy będą mogli dobrze wykonywać swoje obowiązki. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie te budynki będziemy otwierać, a poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu piotrkowskiego będzie jeszcze większy – powiedział Piotr Wojtysiak.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x