reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowy nabytek piotrkowskich strażaków

Piotrkowska straż pożarna wzbogaciła się o nowy pojazd. To doskonale wyposażony, wielozadaniowy Ford Ranger. Zastąpi wysłużonego już Nissana Terrano, który w tutejszej PSP służy od 20 lat!

W tej chwili pojazd jest przygotowywany do służby. Strażacy wyposażają go we wszystkie systemy operacyjne potrzebne do działań. Auto należny także zarejestrować, bowiem w tej chwili posiada tzw. tablice tymczasowe.

Ford Ranger to lekki rozpoznawczo-ratowniczy samochód strażacki. Wyposażony jest w napęd 4×4, pod maską znajduje się turbodoładowany silnik wysokoprężny 2.0 EcoBlue o mocy 213 KM, wyposażony 6-stopniową skrzynię manualną.

Ponadto pojazd wyposażony jest w: aparaty powietrzne, linę strażacką, agregat prądotwórczy, przenośny zestaw oświetleniowy, miernik wielogazowy, system łączności, system lokalizacji pojazdu GPS, hak holowniczy, wyciągarkę, maszt antenowy, zbijaki do szyb, łom – tzw. hooligan, gaśnicą proszkową, koc gaśniczy, latarki akumulatorowe, taśmę ostrzegawczą i torbę medyczną.

Najnowszy nabytek zyskał także ochronę lakieru. W jednej z piotrkowskich firm zajmującej się auto detailingiem, nałożono na niego powłokę grafenową, dzięki której lakier będzie znacznie trwalszy.

4.8 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!