GrabicaWydarzenia

Nowy kierunek w szkole w Szydłowie, czyli jak Reymont został strażakiem

Liceum Ogólnokształcące z klasą o profilu pożarniczym rusza od września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie. Rekrutacja rozpocznie się niebawem.

– Jestem po rozmowach z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, który wyraził chęć współpracy z naszą szkołą. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy sukces – powiedziała w rozmowie z nami Wiesława Olejnik, dyrektor szkoły. – Większość lekcji będzie odbywać się w budynku szkoły, jednak część zajęć przeprowadzonych będzie w siedzibie straży przy Jagiellońskiej. Specjalistyczne przedmioty będą wykładać strażacy z PSP. To doskonała oferta dla wszystkich młodych strażaków z OSP, którzy swoją przyszłość wiążą z tą formacją, a jak wiemy w powiecie piotrkowskim działa ponad 150 Ochotniczych Straży Pożarnych – dodała Wiesława Olejnik.

W szkole w Szydłowie kształcić się można także na kierunkach: technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanik, technik rolnik, technik ekonomista i technik logistyk. Dodatkowa działa zasadnicza szkoła zawodowa kształcąca kucharzy, piekarzy, cukierników, rolników, ogrodników, mechaników pojazdów samochodowych, elektromechaników oraz operatorów maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x