Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Nowe rondo już przejezdne

Wcześniej niż planowano zakończyła się przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej na rondo. Rondo jest już przejezdne, a w dzień oficjalnego otwarcia doszło na nim do pierwszej kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Przebudowa skrzyżowania wraz z kilkusetmetrowymi dojazdami prowadzona była od grudnia ubiegłego roku. We wtorek (29.10) odbył się odbiór techniczny inwestycji, a dzień później skrzyżowanie oficjalnie oddano do użytku. Nie zabrakło prezentów dla kierowców. Były także jabłka dla tych którzy stosowali się do przepisów, a cytryny dla kierowców będących na bakier z prawem.

Modernizacja – oprócz samego skrzyżowania – objęła przebudowę odcinków ulic, przy dojeździe i zjeździe z ronda. Ułożono nowe chodniki oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowe z czerwonego asfaltu. Przedłużono również ciąg pieszo-rowerowy: w al. Armii Krajowej, po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego. Na skrzyżowaniu ustawiono energooszczędne ledowe oświetlenie. Roboty objęły także urządzenie terenu wokół nowo powstałego ronda oraz ustawienie koszów na śmieci oraz psie odchody.

Wraz z otwarciem skrzyżowania dla ruchu na swoje trasy powróciły autobusy komunikacji miejskiej poruszające się w tym rejonie miasta.

Koszt inwestycji to blisko 9 mln zł. Jednak z własnych środków wydamy o wiele mniej ponieważ pozyskaliśmy blisko 5,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x