GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Nowe drogi w Komornikach, Psarach Witowskich i Swolszewicach

Trwają prace porządkowe na nowej drodze w Komornikach. Jezdnia o długości 1,2 km została kompleksowo przebudowana. Także Psarach Witowskich przebudowano fragment drogi gminnej. Koszt tych prac to ponad 1 mln zł. Drogowcy kończą swoje roboty również w Swolszewicach. Wszystkie inwestycje oglądali: Andrzej Jaros burmistrz Wolborza, Zbigniew Klewin – przewodniczący Rady Miejskiej, a także zastępca burmistrza Dymitr Jędryka. 

Przebudowa drogi gminnej w Komornikach polegała na wykonaniu nowej podbudowy z kruszywa, ułożeniu warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego oraz wykonaniu chodnika. Mieszkańcy zyskali także nowe zjazdy do działek, przepusty i nowe wiaty przystankowe. 

Całość dopełniło nowe oznakowanie pionowe i poziome by jezdnia prezentowała się nowocześnie i funkcjonalnie. Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł. 

Z kolei w Psarach Witowskich w ramach inwestycji wykonano remont nawierzchni i poboczy drogi. Rozebrano starą jezdnię, wykonano podbudowę i końcowe warstwy z betonu asfaltowego. Ma ona teraz nowe pobocza z kruszywa oraz dwie wiaty przystankowe wraz z utwardzeniem nawierzchni z kostki betonowej. Odtworzono także oznakowanie pionowe i poziome.

Tę inwestycję także obejrzał burmistrz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej. Koszt inwestycji to nieco ponad milion złotych.

Budowa i modernizacja dróg wraz z infrastrukturą na terenie Gminy Wolbórz to projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 4.8 mln zł Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Część ze wspomnianej dotacji wykorzystano na kompleksową modernizację drogi  w miejscowości Swolszewice Duże. W ramach inwestycji wykonano chodnik, przebudowano nawierzchnię wraz z odwodnieniem i kanalizacją deszczową, wykonano zjazdy do posesji oraz umocniono rowy. 

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
12 sierpnia, 2023 01:03

Fajny ten drogowskaz – taki z nieprawidłową czcionką:
comment image

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!