Fot. Dariusz Kowalski

Nowe chodniki w całym powiecie

Views: 467

Z nowego chodnika przy ul. Głównej, którego budowa kosztowała 190 tys. zł., mogą cieszyć się już mieszkańcy Ręczna. Budowę chodnika o długości 600 m, powiat zrealizował wspólnie z samorządami gminy Moszczenica i Ręczno, dzieląc się kosztami po połowie.

– W ciągu ostatnich kilku tygodni blisko 300-metrowy chodnik mamy już wykonany w miejscowości Baby, tuż przy kościele – informuje wicestarosta powiatu piotrkowskiego, Piotr Wojtysiak. W najbliższych planach jest wybudowanie drugiego chodnika wzdłuż tej samej drogi Baby – Wolbórz, za przejazdem kolejowym. Łączny koszt inwestycji to 209 tysięcy złotych. Obecnie trwają prace przy budowie chodników na ul. Kościuszki w Rozprzy (0,4 km), wzdłuż drogi powiatowej Dzięciary – Kęszyn za 764 tysiące złotych, z czego 379,5 tysiąca złotych dołożyła gmina Rozprza.

W II połowie września rusza budowa 1,6 km odcinka chodnika w Biskupiej Woli, realizowana wspólnie z gminą Czarnocin za ponad 900 tysięcy złotych. W październiku natomiast wykonane zostaną ciągi piesze w miejscowościach: Ogrodzona, Łęki Szlacheckie oraz w Kolonii Bujnice (gm. Gorzkowice). Planowana budowa chodnika w Grabicy, po obu stronach drogi powiatowej Rawicz – Grabica, rozpocznie się po zakończeniu przez gminę budowy kanalizacji. Wymienione odcinki powiat wykona przy wsparciu finansowym samorządów gminnych, choć są także zadania realizowane wyłącznie przez gminy. Przykładowo gmina Gorzkowice wybudowała już chodnik w miejscowości Kolonia Plucice, a obecnie przystępuje do prac wzdłuż ul. Częstochowskiej. Także gmina Sulejów zobowiązała się do wykonania ciągów pieszych w Poniatowie wzdłuż ul. Lipowej i w miejscowości Koło.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *