Grabica

Nowa droga – dzięki współpracy gmin Grabica i Moszczenica

Efekty wspólnych działań samorządów gminy Grabica i Moszczenica są już widoczne. Dzięki współpracy wyremontowano i oddano do użytku drogę łączącą miejscowości Wola Bykowska i Daszówka.

Skąd taka współpraca? Wymieniony odcinek położony jest w granicach administracyjnych Gminy Moszczenica, ale w ramach podpisanego porozumienia jej remont sfinansowała głównie Gmina Grabica.

– Potrzeba wyremontowania tej drogi była podnoszona zarówno przez mieszkańców naszej gminy, jak i mieszkańców Gminy Moszczenica. W tym roku dzięki przychylności Rad Gmin można było te roboty sfinalizować. Z pozoru nieistotna droga, jest niezwykle ważna, dzięki niej mieszkańcy obu samorządów zyskują alternatywny dojazd zarówno do miasta, jak i do pracy w pobliskich zakładach. Na objętym robotami odcinku wzmocniono konstrukcję drogi tłuczniem kamiennym oraz wykonano nawierzchnię emulsyjno – grysową. Inwestycja wyniosła ponad 400 tys zł po stronie Gminy Grabica – informuje wójt Krzysztof Kuliński.

– Udowadniamy, że współpraca między samorządowa to dobry sposób na rozwiązywanie problemów mieszkańców. Pozostało tylko się cieszyć, korzystać z tej drogi i życzyć by była bezpieczna i tak jak każda droga prowadziła do celu. Mamy nadzieje, że wykonane prace spełniają oczekiwania mieszkańców obu Gmin, a powstała nowa nawierzchnia poprawi komfort jazdy dodał wójt.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close