GminyKulturaNadchodzące wydarzeniaRozprza

Nowa czytelnia w rozprzańskiej podstawówce

Otwarcie nowej czytelni odbyło się z udziałem przedstawicieli Grupy Producentów Rozsad Krasoń; Grzegorza Krasonia, Marcina Krasonia i Anetty Ryżewskiej. Nie zabrakło także władz Gminy Rozprza. Urząd reprezentował wójt Janusz Jędrzejczyk, i skarbnik Bogdan Górecki. Obecna była również Beata Gemel – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Pawlikowskiego w Rozprzy oraz bibliotekarka Teres Długosz.

Biblioteka, przeznaczona dla uczniów klas IV – VIII, posiadała jedynie mały kącik czytelniczy, dlatego zrodził się pomysł zagospodarowania sąsiadującego z biblioteką pomieszczenia i przeznaczenia go na czytelnię.

– Zaledwie rok temu zwróciliśmy się do państwa Krasoniów z Grupy Producentów Rozsad Krasoń, z uprzejmą prośbą o wsparcie w wyposażeniu powstającej czytelni. Mieliśmy prawdziwe szczęście spotkać na swojej drodze wspaniałych ludzi i hojnych sponsorów, którzy pochylili się nad potrzebami naszej szkoły. Serdecznie za to dziękujemy. – powiedziała dyrektor szkoły.

Biblioteka szkolna jest organizatorem i współorganizatorem wielu wydarzeń i konkursów. Każdego roku bierze udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, organizuje Nocne Maratony Czytania, konkursy recytatorskie, czytelnicze, konkursy pięknego czytania, Gminny Konkurs Ortograficzny. Przez wiele lat wydawała szkolne czasopismo.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!