Wydarzenia

[AKTUALIZACJA] Niemal 50 interwencji strażaków – wichura w mieście i powiecie

Połamane gałęzie, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne i uszkodzone dachy – to bilans wichury jaka od wczesnego popołudnia szaleje nad Piotrkowem i powiatem piotrkowskim. Strażacy interweniowali już 47 razy.

– Działania straży w związku z usuwaniem skutków silnych porywów wiatru to między innymi 2 uszkodzone budynki (garaż blaszany w Przygłowie, uszkodzone poszycie na budynku gospodarczym i mieszkalnym w Lubiatowie, 6 zdarzeń w związku z zerwanymi liniami energetycznymi i 47 zdarzeń związanych z powalonymi drzewami i zerwanymi konarami – informuje Piotr Kaźmierczak z PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

AKTUALIZACJA:

W dalszym ciągu bez prądu pozostaje kilka tysięcy gospodarstw domowych – informuje Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja S.A.:

Na skutek silnych wiatrów, które przechodzą nad Polską, zakłócenia dostaw prądu dotykają ok. 50 tys. odbiorców z terenu działania PGE Dystrybucja Oddziału Łódź. Na terenie powiatu piotrkowskiego o godz. 20.00 pozbawionych dostaw energii elektrycznej było około 5 tys. gospodarstw domowych, głównie w gminach Sulejów, Moszczenica i części gminy Grabica. Przy usuwaniu uszkodzeń pracują wszystkie brygady techniczne wspierane zespołami z innych jednostek organizacyjnych oraz firmami zewnętrznymi. Zapewniamy, że ekipy energetyków będą pracować bez przerwy, aż do usunięcia wszystkich awarii.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
30 września, 2019 23:40

Za 20 minut północ, a ja jak nie miałem prądu od 14 tak go nie mam dalej… Pozdrawiam ekipy pracujące bez przerwy, gdyż mieszkam 2 km od elektrowni

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x