GminyWażne wiadomościWydarzenia

Nielegalne składowisko toksycznych odpadów zlikwidowane – ZDJĘCIA, FILM

Policjanci zatrzymali trzy osoby, podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się obrotem nielegalnych, toksycznych odpadów. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z opoczyńskiego wydziału kryminalnego, ustalili, że w jednej z miejscowości w gminie Drzewica, w wynajmowanym magazynie mogą być nielegalnie przechowywane, niebezpieczne dla życia i zdrowia substancje chemiczne. 26 września 2022 roku, kryminalni potwierdzili uzyskane informacje.

– Na terenie jednej z posesji odnaleźli ciągnik siodłowy z naczepą, wyładowany beczkami i mauzerami z cieczą. Podobne, częściowo ostreczowane beczki były składowane w hali magazynowej. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście 300-litrowych beczek oraz 1000-litowych mauzerów, wypełnionych nieznaną cieczą oraz toksycznym materiałem stałym. Na miejscu obecne były trzy osoby. 39-letnia kobieta oraz jej dwóch kompanów w wieku 28 i 47 lat.  Kobieta oraz młodszy z mężczyzn, to mieszkańcy województwa pomorskiego, natomiast ostatni z nich jest z województwa wielkopolskiego. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia – informuje asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

O niebezpiecznym znalezisku powiadomiony został prokurator oraz instytucje nadzorujące ochronę środowiska. Wspólne działania policjantów i prokuratury, potwierdziły przypuszczenia śledczych.

– Badania laboratoryjne zabezpieczonych substancji, określiły ich wysoką toksyczność, a tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt.  Dodatkowo w trakcie przeszukania hali policjanci odzyskali skradziony na terenie województwa łódzkiego wózek widłowy – dodaje rzeczniczka.

Ustalenia funkcjonariuszy przeprowadzone w kilku miejscach na terenie kraju, przeszukania, oględziny miejsca składowania toksyn, opinia biegłego oraz pozostałe zabezpieczone dowody, pozwoliły na przedstawienie całej trójce zatrzymanych, zarzutów nielegalnego obrotu odpadami niebezpiecznymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy Opocznie, przychylił się do wniosku prokuratora i wobec wszystkich zatrzymanych zastosował tymczasowy areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: