Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nielegalne salony gier hazardowych w centrum Piotrkowa zamknięte

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zamknęli w Piotrkowie dwa nielegalne salony gier hazardowych. W sumie zabezpieczono 12 automatów do gier, kilka tysięcy złotych w gotówce a także narkotyki.

Funkcjonariusze KAS, na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim, przeszukali 2 lokale z nielegalnym hazardem znajdujące się w centrum Piotrkowa Trybunalskiego.

– W skontrolowanych punktach zabezpieczono 12 automatów do nielegalnych gier i zatrzymano 2 osoby. Byli to dwaj mężczyźni, podejrzani o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gier. Podczas akcji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli również gotówkę – prawie 9 tys. Złotych, urządzenia do monitoringu, telefony i inne dowody przestępstw. Śledczy z łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi, przedstawili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. 

Dodatkowo, podczas przeszukania jednego z lokali znaleziono substancje niewiadomego pochodzenia, która została poddana badaniu. Dalsze czynności będą uzależnione od identyfikacji tej substancji.

Z kolei w drugim lokalu, przeszukana osoba, która grała na automatach miała przy sobie substancję niewiadomego pochodzenia, którą okazała się amfetamina i marihuana. Osobę wraz z ujawnionymi substancjami odurzającymi przekazaną funkcjonariuszom policji – dodaje rzeczniczka KAS.

KAS przypomina 

Za urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia muszą liczyć się dodatkowo właściciele nielegalnych automatów do gier. Osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych również może ponieść taką karę. 

Informacje o nielegalnym hazardzie można zgłaszać na numer krajowego telefonu interwencyjnego 800 060 000 lub na adres mailowy: powiadomKAS@mf.gov.pl.   


 

4.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!