Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Od 1.06 nowy rozkład MZK. Niektórzy pasażerowie twierdzą, że jest chaos. Zarzuty odpiera prezes spółki

Od poniedziałku (1.06) zmienia się rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Od poniedziałku w dni powszednie autobusy kursować będą według rozkładu „Wakacje i ferie”. W celu dostosowania rozkładu do istniejących warunków drogowych wprowadzono korekty czasów odjazdów niektórych linii.

Również od 1.06 w autobusach zostaną zlikwidowane strefy wydzielone. Tym samym przywrócona zostanie możliwość zakupu biletów u kierowcy. Kierowcy proszą jednak o posiadanie odliczonych kwot na zakup.

Są jednak tacy pasażerowie, którzy nie są zadowoleni z wprowadzonych zmian. Jak twierdzą, nowy rozkład wprowadza chaos. – Od 1 czerwca ma być nowy rozkład jazdy MZK. Nigdzie oprócz strony internetowej nie ma o tym słowa i może paru kartek w autobusach – i to nie wszystkich. Zero informacji na przystankach, że nie wspomnę już o tym, że nowych rozkładów nie ma rozklejonych, a jest piątek po południu. – denerwuje się nasza czytelniczka, i dodaje: – Jak zwykle przed faktem dokonanym stawiają się ludzi. Szkoda, że rozkładów nie rozwieszają w poniedziałek rano. Sądzą chyba, że skoro dzieci nie chodzą do szkoły to ludzie nie pracują – pisze kobieta.

Zapytaliśmy Zbigniewa Stankowskiego, prezesa spółki MZK Piotrków, czy faktycznie nie ma jeszcze na przystankach nowych rozkładów jazdy. – To prawda, nowe rozkłady będziemy wieszać dopiero w sobotę. Dzień później na wszystkich przystankach będą aktualne rozkłady. Dlaczego teraz? No właśnie dlatego, by nie wprowadzać chaosu wśród pasażerów, którzy musieliby studiować oba rozkłady, patrząc który jest jeszcze aktualny, a który będzie aktualny dopiero w poniedziałek – powiedział Stankowski i dodał: – Jednocześnie zachęcam do zainstalowania w swoich smartfonach specjalnych aplikacji z rozkładem jazdy i tych do zakupu biletów na przejazdy naszymi autobusami – powiedział Zbigniew Stankowski.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close