GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Niecodzienna lekcja WOS w Urzędzie Gminy w Grabicy

Miniona sesja Rady Gminy Grabica, różniła się od pozostałych. To za sprawą uczniów najstarszych klas ze szkół podstawowych w Brzozie oraz w Woli Kamockiej. Była to okazja do przeprowadzenia lekcji WOSu w najlepszym wydaniu. Temat zajęć: praca samorządu.

– Głównym celem zaproszenia skierowanego do młodzieży było zapoznanie ich z zasadami działania samorządu oraz zachęceniem do zainteresowania się tematyką aktywności w szkole i w lokalnej społeczności. Podczas wizyty młodzież zapoznała się także z zasadami funkcjonowania urzędu gminy. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyglądali się pracy urzędników. Odwiedzili referaty, gdzie zadawali pracownikom szereg pytań. Największą atrakcją okazała się jednak wizyta w gabinecie wójta Gminy Grabica – gdzie mogli zasiąść w jego fotelu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – mówi Monika Pyć-Dróżdż z urzędu gminy.

– Dzięki tym odwiedzinom uczniowie mieli możliwość konfrontacji wiedzy podręcznikowej z rzeczywistością. Niewątpliwie żywa lekcja wiedzy o społeczeństwie pozwoliła na utrwalenie poznanego materiału i przyczyniła się do zwiększenia świadomości uczniów, a pracownikom urzędu niezwykle miło było gościć młodzież, która kiedyś będzie stanowiła o przyszłości. Na kolejne „niecodzienne lekcje” Wiedzy o Społeczeństwie będą zapraszani uczniowie z pozostałych szkół – dodał wójt Krzysztof Kuliński.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!