Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Niech samorząd pozostanie samorządem

 

Kampania wyborcza nabiera tempa. Politycy dużych partii z pierwszych stron gazet ruszyli w tournée po kraju, żeby namaścić swoich kandydatów w regionach. Działacze partyjni przyjeżdżają do samorządów z gotowymi programami politycznymi, które powstały na szczeblu krajowym. Założenia te najczęściej odbiegają od realiów w miastach i powiatach. Jednak kandydaci partyjni muszą akceptować decyzje, które zapadły podczas krajowych konwencji samorządowych. A to ośmiela działaczy partyjnych, funkcjonujących na szczeblu lokalnym do realizacji swoich celów politycznych w samorządach.

– W mojej ocenie politykę samorządu powinni kształtować mieszkańcy bez żadnego wpływu władz centralnych. Nasz komitet „TAK dla Piotrkowa” złożony jest z doświadczonych samorządowców, z osób, które działają w organizacjach pozarządowych. Właśnie te osoby od wielu lat mocno wpisują się w działalność na rzecz naszego miasta Piotrkowa Trybunalskiego. To oni, wsłuchując się w głos mieszkańców Piotrkowa wiedzą, czego ci mieszkańcy potrzebują. To oni wiedzą, jaki program powinien być przedstawiony przez komitety wyborcze – podkreślił Tomasz Sokalski, kandydat na prezydenta Piotrkowa.

Podczas spotkania z dziennikarzami kandydaci „TAK dla Piotrkowa” przeciwstawili się układaniu programów wyborczych przez polityków z wiodących partii, którzy za wymówienie posłuszeństwa grożą samorządowcom nie przyznaniem środków zewnętrznych. Przedstawiciele KWW „TAK dla Piotrkowa” odnieśli się również krytycznie do spotkań czołowych polityków z kandydatami w samorządach i udzielaniu im poparcia. Ich zdaniem jest to upartyjnianie lokalnych wyborów.

Liderzy największych partii w kraju często odwiedzają samorządy, proponując standardowo np. bezpłatne posiłki w szkołach czy bezpłatną komunikację miejską.

– To, co innym kandydatom narzucono odgórnie, „TAK dla Piotrkowa” jako komitet lokalny ma w swoim programie wyborczym. Bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich jest jednym z punktów programowych „TAK dla Piotrkowa”. Przedstawiciele tego komitetu muszą jeszcze dokonać szczegółowych analiz, oszacować koszty oraz zastanowić się na jakich zasadach można byłoby wprowadzić bezpłatną komunikację miejską w Piotrkowie. W tej kwestii decyzję podejmą również mieszkańcy – wyjaśnia radna Krystyna Czechowska z „TAK dla Piotrkowa”.

KWW „TAK dla Piotrkowa” zapowiedział uruchomienie na dniach punktu konsultacyjnego dla mieszkańców. Zaplanowano również cykl spotkań z piotrkowianami w czterech okręgach wyborczych. W przyszłym tygodniu natomiast zostanie uruchomiony dla mieszkańców aktywny telefon „TAK dla Piotrkowa”.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Soltys
Soltys
15 września, 2018 12:02

Dionizy Glowacki nie startuje na. Wojta w gmi Aleksadrow kandydat. Mamrot

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!