Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nie żyje znany piotrkowski specjalista rehabilitacji Mariusz Pingot

Nie żyje dr n.med. Mariusz Pingot – przez blisko 40 lat zajmował się leczeniem bólów i wszelkich dysfunkcji kręgosłupa.

Był specjalistą rehabilitacji leczniczej. W latach 1981-1987 był kierownikiem Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej i pracownikiem Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Właściciel Kliniki Rehabilitacji – FiortClinic. Prowadził prywatną praktykę leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. Ukończył wiele kursów specjalistycznych również z zakresu medycyny manualnej. Jako pierwszy w Polsce i w krajach europejskich prowadzi leczenie z wykorzystaniem nowej amerykańskiej metody Multiple Impulse Therapy. Autor licznych publikacji tematycznych, w tym w recenzowanych pismach naukowych. Mariusz Pingot był promotorem ponad 100 prac licencjackich i magisterskich. Prowadził zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla studentów. Organizował warsztatów dla studentów z zakresu: profilaktyki i diagnostyki wad postawy dzieci oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Pogrzeb odbędzie się 5 listopada (w czwartek) o godzinie 11:30 w kaplicy przy Cmentarnej w Piotrkowie.

Redakcja portalu Piotrkowski24 łączy się w tych trudnych chwilach z rodziną zmarłego.

4.3 19 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jolanta
jolanta
26 października, 2020 13:22

Wyrazy współczucia dla Rodziny. Ogromna strata dla pacjentów 😭

Beata
Beata
Reply to  jolanta
26 października, 2020 21:15

Wyrazy współczucia dla najbliższych. Bardzo dobry lekarz. Wiele osób uchronił od operacji. Wielka strata.

Hanna
Hanna
28 października, 2020 00:16

Mariusz Pingot nie był lekarzem , nigdy w życiu nie wystawiał recept. Nie piszcie nieprawdy o zmarłym. Był dobrym rehabilitantem.

dekkers
dekkers
Reply to  Hanna
28 października, 2020 19:41

Zajmował się m. in. leczeniem bólu. Poza tym był doktorem nauk medycznych, a to znaczy, że był lekarzem.

Sebastian
Sebastian
Reply to  dekkers
29 października, 2020 22:47

Nie trzeba być lekarzem aby mieć tytuł doktora nauk medycznych. Osobiście znam kilku ratowników medycznych lub pielęgniarzy (pielęgniarek) z takim tytułem.

Julia
Julia
Reply to  Hanna
29 listopada, 2020 13:53

Pani Hanno. Moj ojciec posiadał tytuł doktora nauk medycznych I specjalizację z rehabilitacji Jako pierwszy w Piotrkowie zdobyl ten tytul oraz pierwszy sprowadził do Polski i Europy w 2004 roku urządzenie do terapii I leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. Zapraszam do zapoznania się z artykułami.
A dodam,że leczenie rehabilitacyjne nie polega na wystawianiu recept. Sztuką w tej dziedzinie jest właśnie to by unikać lekarstw a leczyc przyczynę bólu.

Z poważaniem
Dr n.med. Julia Pingot

Damian
Damian
Reply to  Julia
22 grudnia, 2020 21:55

Dobry wieczór Pani Julio. Byłem u Pani Taty dwa razy z mrowiejacymi palcami u prawej reki. Terapia pomogła, lecz wiadomo odnawia się – niestety. Kto teraz przyjmuje za Pani Tate. Mogę prosić o numer telefonu i jak teraz odbywa się przyjmowanie pacjentów. Chciałbym umówić się na kolejną wizytę. Pozdrawiam

Damian
Damian
Reply to  Julia
22 grudnia, 2020 22:09

Dobry wieczór Pani Julio. Byłem u Pani Taty dwa razy z mrowiejacymi palcami u prawej reki. Terapia pomogła, lecz wiadomo odnawia się – niestety. Kto teraz przyjmuje za Pani Tate. Mogę prosić o numer telefonu i jak teraz odbywa się przyjmowanie pacjentów. Chciałbym umówić się na kolejną wizytę. Pozdrawiam

Pershing
Pershing
14 listopada, 2020 17:37

Pan Mariusz znany byl nie tylko z pracy jako rehabilitant.Ponad 20 lat temu zaslynal rowniez jako kierowca jednego z konwoju 6 tirow przemycajacych nielegalny spirytus.Kto pamieta ten wie co jeszcze mial na sumieniu Pan Doktor.

pacjent SK
pacjent SK
22 stycznia, 2021 23:21

to to urządzenie co stuka w kręgosłup co je niby sprowadzili do Europy jest do wyciągania kasy od ludzi….a gówno pomaga..nie dajcie sie nabrać..mnie sie po tym bole pogorszyły i wylądowałem na oddziale neurochirurgii w Bełchatowie..takie mialem cudowne ozdrowienie i nie chce już z nikim z tamtego ośrodka gadać-powinienem ich podać o odszkodowanie.

Powiązane artykuły

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!