Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Nie żyje Wiesław Szczepanik – założyciel Polanika

Nie żyje Wiesław Szczepanik, założyciel firmy Polanik – światowego lidera w produkcji sprzętu lekkoatletycznego. “Gdy zakładałem tą firmę nie spodziewałem, że tak bardzo się rozwinie, po prostu robiłem to, co lubiłem… reszta stała się niejako ‘przy okazji’.”

Informacja o śmierci Wiesława Szczepanika pojawiła się na stronie internetowej firmy.

Z głębokim  smutkiem informujemy, że w wieku 87 lat odszedł od nas Wiesław Szczepanik – Założyciel naszej Firmy. Wszystkim nam będzie brakować porannego uścisku dłoni Szefa…
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Niech spoczywa w spokoju.

Firma Polanik została założona w 1966 roku przez Wiesława Szczepanika. W początkowym okresie istnienia zajmowała się produkcją artykułów gospodarstwa domowego, tablic rejestracyjnych, desek kreślarskich z osprzętem itp.

W 1975 roku rozpoczęła się produkcja oszczepów sportowych. Na urządzeniach i oprzyrządowaniu wykonanym przez właściciela firmy powstawały oszczepy sportowe, które już wówczas były eksportowane do wielu krajów świata za pośrednictwem centrali handlu zagranicznego. Jednak ambicją Wiesława Szczepanika było wyprodukowanie wysokiej klasy oszczepów wyczynowych, wykonywanych z rury duraluminiowej.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x