Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nie żyje Stanisław Stępień – znany piotrkowski dziennikarz

Odszedł Stanisław Stępień, wieloletni dziennikarz, były redaktor naczelny „Ziemi Piotrkowskiej”, wieloletni szef tygodnika „7 Dni”, przed laty związany z „Tygodnikiem Piotrkowskim” i „Dziennikiem Łódzkim” – twórca piotrkowskiego dziennikarstwa. Miał 67 lat.

Stanisław Stępień zmarł nagle w poniedziałek (24.07) w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie mieszkał i stawiał swoje pierwsze dziennikarskie kroki. Współpracował z wieloma piotrkowskimi tytułami. Pisał do „Tygodnika Piotrkowskiego”, był wieloletnim właścicielem i redaktorem naczelnym „Ziemi Piotrkowskiej”, tworzył tygodnik „7 Dni”

Tak na prawdę, to z powodu braku pracy, wspólnie z Włodkiem Ibronem i Wiesiem Kaczmarskim, postanowiliśmy założyć nowy tytuł. Pomogli nam koledzy z tomaszowskiego ,,Informatora Tygodniowego”. Na bazie ich doświadczeń łatwiej było coś takiego zorganizować. Zrobiliśmy wtedy gazetę całkiem po nowemu. Jeszcze wtedy inne tytuły nie ukazywały się w składzie komputerowym. Dlatego mogliśmy zrobić to jak najtaniej – sami pisząc teksty, a potem łamiąc jena komputerach XT i AT i drukując na kalce technicznej i drukarce igłowej. To wyznaczyło nam format gazety. Sami rozwoziliśmy tygodnik do punktów sprzedaży. Była to najtańsza gazeta, kosztowała jedyne dziewięćset złotych.

– mówił w czerwcu 2011 roku w wywiadzie dla tygodnia „7 Dni”.

Pogrzeb Stanisława Stępnia odbędzie się w piątek 28 lipca o godzinie 13:00 w kaplicy cmentarnej przy ulicy Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!