GminyWażne wiadomościWydarzenia

Nie żyją dwie 15-latki. Zginęły po zderzeniu motorówki ze skuterem wodnym

Nie żyją dwie nastolatki, które na Zalewie Sulejowskim uległy wypadkowi. Do tragedii doszło 13 sierpnia. Policjanci ustalili, że w zdarzeniu w okolicy miejscowości Tresta w powiecie tomaszowskim, brały udział motorówka i skuter.  

Za wstępnych ustaleń wynika, że na wodzie poruszały się 2 pojazdy: łódź motorowa, którą kierował 50-letni sternik podróżujący wraz z dwiema pasażerkami (swoimi córkami), oraz skuter wodny, którym poruszały się dwie 15-latki. Na skutek zderzenia się tych pojazdów, 15-latki utraciły przytomność, wpadły do wody, i stamtąd zostały podjęte i przetransportowane na brzeg.

– Na miejsce zostały zadysponowane 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które w ciężkim  stanie   przetransportowały nastolatki do szpitala na terenie Łodzi. Sternik motorowodny, który poruszał się tą łodzią motorową, został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy, posiadał również patent uprawniający go do kierowania tą łodzią. Na tym etapie jest za wcześnie, żeby ferować wyroki i mówić kto ewentualnie poniesie odpowiedzialność za spowodowanie tego zdarzenia – mówi asp. sztab. Grzegorz Stasiak – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. – Oba pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych oględzin. Jeżeli będzie zachodziła taka potrzeba, będą powołani biegli, którzy ocenią ich stan – dodaje.  

Na miejscu działali ratownicy WOPR z Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego, strażacy oraz policjanci. Dokładne przyczyny zdarzenia ustalą biegli. Śledztwo prowadzi tomaszowska prokuratura.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
17 sierpnia, 2023 20:50

Po co dzieciom skuter wodny

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!