Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, został ukarany wysokim mandatem

Piotrkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę renault, który na dwóch przejściach dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa. Za stworzenie zagrożenia oraz popełnione wykroczenie 43-latek otrzymał wysoki mandat i 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki patrolując teren miasta na ulicy Słowackiego, zauważyli pojazd, którego kierowca przejechał przez przejście dla pieszych nie ustępując pierwszeństwa pieszemu.

– Przechodzący przez wyznaczone przejście pieszy znajdował się na środku przejścia, a jadące renault przejechało bezpośrednio przed nim stwarzając ogromne zagrożenie dla niechronionego uczestnika ruchu. Policjanci pojechali za pojazdem żeby zatrzymać kierowcę do kontroli. Pomimo, tego że widoczny był oznakowany radiowóz kilkanaście metrów dalej 43-letni kierowca ponownie popełnił to samo wykroczenie. Tym razem pomimo wejścia na przejście pieszej wjechał na nie wymuszając tym samym jej zatrzymanie. Policjanci od razu zatrzymali pojazd do kontroli. 43-latek był trzeźwy, nie potrafił jednak wyjaśnić powodów swojego zachowania. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście dla pieszych. Wjazd na przejście w momencie przejścia pieszych stwarza ogromne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego i może zakończyć się tragicznie. Stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie czujności na drodze pozwoli zapobiec nieodwracalnym w skutkach zdarzeniach.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!