NFZ ogłasza konkurs na diabetologię

Views: 211

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ dzisiaj ogłosił konkurs na świadczenia w zakresie diabetologii, czyli leczenie w poradni diabetologicznej. Konkurs ogłoszono na obszar Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.

– Na oferty czekamy do 19 września. Kto będzie realizował świadczenia diabetologiczne dowiemy się 27 września. Umowa będzie obowiązywała od 1 października do końca br. Na ten okres zarezerwowano kwotę 39 187 zł. ŁOW NFZ zamierza podpisać umowy z maksymalnie 2 poradniami diabetologicznymi – informuje Anna Leder, rzeczniczka ŁOW NFZ.

Konkurs ogłoszono w trosce o zapewnienie mieszkańcom powiatu dobrej dostępności do świadczeń diabetologicznych po tym jak Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim z dniem 28 czerwca 2019 r. nieoczekiwanie wypowiedziało umowę na tę i inne poradnie specjalistyczne. Poradnia diabetologiczna w PCMiD kończy umowę z NFZ z końcem września.

W powiecie piotrkowskim są 3 poradnie diabetologiczne, oprócz PCMiD takie poradnie znajdują się jeszcze w Instytucie Zdrowia Medicall i Megamedzie w Piotrkowie Trybunalskim.

Do konkursu mogą przystąpić nie tylko wymienione wyżej placówki, ale także nowi świadczeniodawcy.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *