GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Narkotyki w znalezione w oplu

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 3 osoby, które posiadały i wprowadzały do obrotu środki odurzające. W akcji wziął również udział czworonożny funkcjonariusz „Porto”– specjalista do wykrywania środków odurzających. Na wniosek prokuratora wobec 19-latka sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Dyżurny piotrkowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że z posesji w gminie Sulejów wyjechał biały opel, a jest podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem środków odurzających. Patrole będące w pobliżu rozpoczęły poszukiwania wskazanego pojazdu. – Już po krótkiej chwili w miejscowości Milejów w gminie Rozprza zatrzymali do kontroli wskazaną astrę, w której podróżowała 31-latka wraz z 19-latkiem. Oboje zaprzeczali, aby mieli przy sobie środki odurzające. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w schowku samochodu znajdowały się śladowe ilości białego proszku. Wiedząc, że osoby te już wcześniej znane były wymiarowi sprawiedliwości w związku z przestępstwami narkotykowymi, policjanci dokładnie sprawdzili również zawartość ich odzieży. U 31-latki mundurowi odnaleźli torebki foliowe z białym proszkiem, który po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazał się być metaamfetaminą oraz blisko 4 gramy suszu roślinnego. U 19-latka policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów białych kryształków, które również dały wynik pozytywny w kierunku metaamfetaminy – relacjonuje asp. szt. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

Policjanci odnaleźli też wagę oraz łyżeczkę, służące do porcjowania zakazanych substancji. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. We wspólnych działaniach wziął również udział czworonożny funkcjonariusz Porto. Specjalista od wykrywania narkotyków w mieszkaniu 19-latka odnalazł susz roślinny, który okazał się marihuaną. Piotrkowscy kryminalni ustalili też od kogo 19-latek kupił zakazane substancje. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 24-letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna podzielił los kompanów i również trafił do policyjnej celi. Przestępcze trio usłyszało już prokuratorskie zarzuty.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: