Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Narkotyki trzymał na lodówce

Piotrkowscy kryminalni zatrzymali 28-latka, który w wynajmowanym mieszkaniu posiadał nielegalne substancje odurzające. Mefedron, susz roślinny i przedmioty służące do porcjowania narkotyków policjanci przy wykorzystaniu psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim znaleźli na lodówce. Mężczyzna usłyszał już prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zagrożenie karą za takie przestępstwo to nawet 10 lat więzienia.

– Intensywna praca i monitorowanie środowiska przestępczego przez piotrkowskich kryminalnych doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych środków. 16 listopada 2021 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojechali do jednego z mieszkań przy ulicy Garbarskiej. Według wcześniejszych ustaleń właśnie to mieszkanie wynajmował mężczyzna podejrzewany o posiadanie narkotyków. Kryminalni zapukali do drzwi wytypowanego lokalu wczesnym rankiem. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali siostrę mężczyzny, a on sam po kilku minutach dotarł na miejsce. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 5 torebek foliowych z suszem konopi innej niż włóknista. Po zważeniu łączna ilość zabezpieczonego do dalszych badań laboratoryjnych suszu to 4,8 gramów. Policjanci znaleźli również szklany słoik, a w nim blisko 19 gramów mefedronu. W mieszkaniu 28-latka znajdowała się również waga elektroniczna, plastikowe łyżeczki, 1300 pustych torebek foliowych tak zwanych dilerek. – relacjonuje Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 2 tysiące złotych. Piotrkowianin trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!