Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Z nożem w ręku napadł na sklep. Grozi mu 20 lat więzienia

Policjanci Wydziału Wywiadowczego oraz Wydziału Kryminalnego piotrkowskiej jednostki zatrzymali 20-latka, który przy użyciu noża napadł na sklep. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

W drugi dzień świat dyżurny piotrkowski jednostki otrzymał zgłoszenie, że do jednego ze sklepów na terenie Piotrkowa wszedł mężczyzna z zakrytą twarzą, po czym przy użyciu noża kierował groźby do kasjerki, żądając gotówki.

– Przestraszona kobieta wydała mężczyźnie pieniądze, po czym uciekł. Dyżurny od razu skierował na miejsce policjantów Wydziału Kryminalnego, którzy krótko po zdarzeniu ustalili kto może być sprawcą zdarzenia. Wraz z patrolem wywiadowców rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Dzięki dobremu rozpoznaniu i dynamicznym działaniom dotarli do 20-latka. Mężczyzna po krótkiej chwili przyznał się, że to on dokonał rozboju. W trakcie przeprowadzonych przeszukań funkcjonariusze odzyskali większość skradzionej gotówki, a także odnaleźli nóż oraz chustę, którą zakrywał twarz. 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a swoje najbliższe miesiące spędzi w areszcie – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!