Artykuły SponsorowaneKultura

Najlepsze stacje pogody i termometry – przegląd

Informacje pogodowe są bardzo ważne. Znając informacje o temperaturze i opadach, łatwiej odpowiednio się ubrać albo zaplanować weekendowe zajęcia – na zewnątrz lub pod dachem. To jednak nie wszystko. Odpowiednio wczesne prognozowanie gwałtowanych zdarzeń, jak burze, huragany czy gradobicia, może pomóc uratować zdrowie a nawet życie. To właśnie dlatego od dawna dostajemy ostrzeżenia w formie SMS, znane jako alerty RCB. Informacje na temat pogody można znaleźć na urządzeniu mobilnym, a czasem nawet w zegarku. Jest jednak sprzęt, który może sprawdzić się lepiej i dostarczać dane, które będą najbardziej precyzyjny. Mowa o stacji pogody! Podpowiemy, jaki model wybrać, żeby już nigdy nie zaskoczył cię upał, ulewa czy silne porywy wiatru.

Stacja pogody – co to jest?

Stacja pogody to urządzenie znacznie bardziej rozbudowane niż zwykły termometr. Potrafi analizować nie tylko temperaturę, ale też wilgotność, zachmurzenie, ciśnienie atmosferyczne i wiele innych parametrów. Dostarcza informacji o tym, jakie warunki są na zewnątrz, ale może też pełnić funkcję termometru i higrometru wewnątrz pomieszczenia. Standardowo składa się z wyświetlacza, na którym są widoczne wszystkie dane oraz jednostki zewnętrznej (czujnika). W niektórych stacjach pogody zamiast jednego czujnika jest ich kilka.

Na co zwracać uwagę, szukając stacji pogody?

Stacje działają w podobny sposób, co nie oznacza, że identycznie. Główne różnice mogą obejmować takie elementy, jak:

  • sposób wyświetlania informacji – to mogą być informacje liczbowe albo ikony, na wyświetlaczu kolorowym albo monochromatycznym o różnej wielkości;
  • dokładność pomiarów i wytrzymałość na warunki atmosferyczne – warto wybierać takie modele, które będą dokładne, także w wyjątkowo wysokich i niskich temperaturach;
  • dodatkowe funkcje – to może być na przykład kalendarz albo budzik.

Polecane stacje pogody

Wiesz już, jak wybrać stację pogody i które parametry analizować, przeglądając specyfikację produktu. Kierując się tymi zasadami oraz opiniami użytkowników, wyselekcjonowaliśmy listę sprzętów, które szczególnie polecamy.

  • Stacja pogody TECHNISAT iMeteo X4 – pierwsza ciekawa propozycja to model z dużym kolorowym wyświetlaczem. TECHNISAT iMeteo X4 ma w komplecie cztery czujniki, których zasięg wynosi aż 60 metró Pomiar temperatury dokonywany jest z dokładną do 1,5 stopnia. Radzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Prawidłowe odczyty uzyskasz w temperaturze – 40 stopni lub + 70 stopni.
  • Stacja pogody HAMA TH50 Biały – to, dla odmiany, prosty i niedrogi sprzęt. Monochromatyczny wyświetlacz pokazuje w bardzo czytelny sposób nasłonecznienie, temperaturę i wilgotność. Zmieści się bez problemu nawet na malutkim nocnym stoliku. Łatwo zabrać tę stację na dowolny wyjazd, ponieważ zajmuje niewiele miejsca.
  • Stacja pogody HAMA Color Edge – trzecia propozycja to znów rozbudowane, wszechstronne urządzenie. Oprócz danych pogodowych pełni także funkcję zegarka, kalendarza i budzika. Można zaprogramować nawet pobudkę o dwóch różnych porach dla dwojga użytkownikó Wyświetlacz jest kolorowy, a niektóre informacje pogodowe wyświetlane są w formie obrazkowej.
  • Stacja pogodowa HAMA EWS-800 – mocną stroną tego modelu jest Wskaźnik barometryczny z ciśnieniem atmosferycznym, umożliwiający dokładne śledzenie zmian pogodowych. Oprócz tego wyświetla między innymi temperaturę, datę i godzinę.
  • Stacja pogody HAMA EWS-200 – ostatnia stacja wyróżnia się tym, że pokazuje także fazy księżyca. Poza tym pokazuje pogodę za pomocą czterech ikonek – słonecznie, lekkie zachmurzenie, pochmurnie, deszczowo.

Sprawdź wszystkie stacje pogodowe i termometry w sklepie MediaMarkt! Przed zakupem przeczytaj opinie i wybierz najlepszy sprzęt dostosowany do twoich potrzeb!

reklama

Polecamy

Back to top button

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!