RozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Nagrody dla najlepszych czytelników z Rozprzy

Wręczono nagrody dla czytelników, którzy w 2020 roku przeczytali największą liczbę książek ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy. Czytelniczki odebrały nagrody z rąk Izabeli Kwaśniak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy oraz Wójta Gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka.

Ranking „Czytelnik Roku 2020” został przeprowadzony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy po raz pierwszy. Miniony rok był trudny także dla instytucji kultury, które przez pewien czas były całkowicie zamknięte dla swoich odbiorców, a następnie, aż do teraz, działają z pewnymi ograniczeniami. Wytrwałość czytelników i niesłabnące zainteresowanie literaturą sprawiło, że Biblioteka w Rozprzy postanowiła nagrodzić osoby, którym w ubiegłym roku udało się przeczytać najwięcej książek. Warto zaznaczyć, że tworząc ranking pod uwagę brano ilość książek wypożyczonych we wszystkich bibliotekach publicznych z terenu gminy Rozprza, a więc w bibliotece głównej oraz w filiach.  

227, 177 i 145- tyle kolejno książek wypożyczyły laureatki trzech pierwszych miejsc, które w poniedziałek odebrały listy gratulacyjne oraz bony upominkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Największą liczbę książek przeczytała pani Żaneta Jagielska- Kuliś- czytelniczka biblioteki głównej. Drugie miejsce zajęła pani Sławomira Misztela, która jest czytelniczką filii w Niechcicach oraz biblioteki w Rozprzy. Trzeci wynik uzyskała pani Bogusława Danielik, która korzysta ze zbiorów filii w Lubieniu.

Kobiety tworzą silną społeczność zaangażowaną w życie kulturowe rozprzańskiej książnicy. Nie tylko wypożyczają książki, ale biorą udział w warsztatach, zajęciach, imprezach i innych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!