Piotrków TrybunalskiWażne wiadomości

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Miasto rozpoczyna starania o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego dla dwóch inwestycji: przebudowy ul. Roosevelta oraz budowy drogi dojazdowej do „Słoneczka” – informuje piotrkowski magistrat.

XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, która odbyła się w środę (5.08), przyniosła dwie ważne decyzje. Radni wprowadzając zmiany do tegorocznego budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej przychylili się do wniosku prezydenta Krzysztofa Chojniaka dotyczącego wprowadzenia dwóch inwestycji drogowych. Chodzi o przebudowę ul. Roosevelta oraz budowę drogi dojazdowej do kąpieliska „Słoneczko” wraz z połączeniem jej z drogami krajowymi nr 12 i 74 (będzie to nowa droga położona między ulica Miast partnerskich a kąpieliskiem).


– Chcemy wystąpić o dofinansowanie tych inwestycji z kolejnej edycji konkursu Funduszu Dróg Samorządowych. Aby móc aplikować o pieniądze zewnętrzne musieliśmy wprowadzić zadania do WPF. Wiązało się to również z zabezpieczeniem niemałych środków własnych na te zadania – mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x