Nad Zalewem Sulejowskim będzie bezpieczniej. Porozumienie podpisane

Views: 560

Porozumienie dotyczące patroli ponadnormatywnych policji i WOPRu zostało podpisane w Barkowicach Mokrych.

– Przekazujemy dziś kwotę 12 tysięcy złotych z przeznaczeniem na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim. Troska o bezpieczeństwo mieszkańców ziemi piotrkowskiej, ale i nie tylko, jest dla Zarządu Powiatu celem bardzo ważnym, dlatego takie patrole wspieramy już kolejny rok z rzędu – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak. – Statystyki są nieubłagane w czerwcu w całym kraju utonęło już 36 osób, tylko wczoraj było to 8 osób, wierzę, że patrole prowadzone nad Zalewem, pozwolą nie wzrastać tym wskaźnikom – dodał starosta.

W ramach zawartego porozumienia między Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwem Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim i władzami miasta Wolbórz i Sulejów, przewidziane są służby piotrkowskich funkcjonariuszy na wodach i terenach przywodnych Zalewu Sulejowskiego. Służby pełnione będą zarówno na zbiorniku wodnym- przez wyspecjalizowanych w tym zakresie policjantów, jak i na terenie wokół zalewu. Dzięki funduszom przekazanym przez samorząd w okresie od 1 czerwca do 15 września 2019 roku, stróże prawa będą czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą. Będą docierali do tych, którzy potrzebują ich pomocy na wodzie i na lądzie.

W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. insp. Jacek Rzepkowski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała oraz Zastępca  Burmistrza Sulejowa Małgorzata Just i Sekretarz Gminy Wolbórz Elżbieta Bijoch.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *