Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nabożeństwo w piotrkowskiej cerkwi w intencji pokoju na Ukrainie

W najbliższą niedzielę, w piotrkowskiej cerkwi pw. Wszystkich Świętych, odprawiona będzie specjalna liturgia w intencji ofiar wojny na Ukrainie.

– Drodzy bracia i siostry, 27 lutego (niedziela) roku bezpośrednio po Liturgii Świętej o godzinie 10:00 odprawione zostanie nabożeństwo molebna – około 11:15 – podczas którego modlić się będziemy o zachowanie pokoju na Ukrainie i całym świecie. Informujemy, że tego samego dnia podczas nabożeństwa panichidy modlić się będziemy za dusze wszystkich, którzy oddali swoje życie podczas trwających walk na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Módlmy się też indywidualnie w swoich domach. – zachęca ks. prot. Jan Jakimiuk, proboszcz parafii.

Komunikat ELEOS:

Wojna to również uchodźcy. W pierwszej kolejności potrzebują dachu nad głową. ELEOS Prawosławny Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia, w porozumieniu z władzami państwowo-samorządowymi i parafiami Kościoła Prawosławnego rozpoczął starania przygotowania czasowego miejsca pobytu dla kilkudziesięciu rodzin. W okresie przejściowym – do czasu znalezienia pracy, właściwego mieszkania i uzyskania statusu legalnego pobytu, mogli by oni zatrzymać się w takich lokalach mając zapewniony dostęp do pomieszczeń noclegowych, higieny osobistej i wyżywienia. Przygotowanie i prowadzenie takich lokali wymaga wielkich środków. ELEOS uruchamia zbiórkę ofiar na ten właśnie cel i na inne formy wspierania uchodźców z Ukrainy. Darowizny i dotacje można wysyłać na konto ELEOS z dopiskiem „Ukraina”:

ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdziaul. Św. Mikołaja 5, 15-420 Białystok
Nr Konta 45 1240 5211 1111 0000 4926 1525

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!