Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nabożeństwo ekumeniczne w piotrkowskiej cerkwi – ZDJĘCIA, FILM

„Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W piotrkowskiej cerkwi odprawiono nabożeństwo ekumeniczne w którym uczestniczyli przedstawiciele kościoła prawosławnego, katolickiego oraz ewangelicko-augsburskiego.

W tym roku w naszym województwie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się nieco wcześniej, a to za sprawą ferii zimowych. Pomiędzy 7 a 20 stycznia w różnych kościołach regionu, odprawiane są nabożeństwa ekumeniczne. W czwartek w Piotrkowie obok siebie stanęli duchowni trzech kościołów: prawosławni, katolicy i ewangelicy.

– Właśnie dlatego, dzięki Bogu jest Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan a takie spotkania mogą mieć miejsce. W tych dniach dajemy sobie gościnę. Ja dzisiaj mówiłem tutaj w cerkwi prawosławnej, ale protestanci czy prawosławni, mówią innych kościołach, więc to jest takie wzajemne użyczanie sobie ambony, by pokazać że łączy nas pismo święte. Chociaż jesteśmy podzieleni, to łączy nas to pismo święte, które razem czytamy – powiedział bp Marek Marczak a Archidiecezji Łódzkiej.

Cerkiew prawosławna w Piotrkowie, była jedyną świątynią w mieście, w której odprawione było nabożeństwo ekumeniczne.

– Duchowni różnych wyznań uznali, że w tym roku w Piotrkowie to w cerkwi prawosławnej odprawiona będzie modlitwa o jedność chrześcijan. Jedność chrześcijan powinna być zawsze, ale niestety często zdarza się tak, że oddalamy się od siebie, zamiast coraz bardziej zbliżać – powiedział ks. Jan Jakimiuk proboszcz parafii prawosławnej.

4 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!