GminySulejówWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Na zalewie przewróciła się żaglówka. Interweniowała policja i WOPR

Policyjni wodniacy podczas pełnienia służby na wodach Zalewu Sulejowskiego zauważyli przewróconą żaglówkę. Od razu podjęli akcje ratunkową, jednocześnie powiadamiając ochotników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji, dwóch mężczyzn wyłowiono z wody, a żaglówkę bezpiecznie odholowano.

Policjanci z patrolu pełniącego służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego zauważyli przewróconą żaglówkę. – Mundurowi natychmiast podjęli akcję ratunkową, wiedząc, że w takich sytuacjach czas odgrywa bardzo ważną rolę. Dopływając do przewróconej łodzi zauważyli, że dwóch mężczyzn, znajduje się w wodzie. Od razu podjęli akcję ratunkową i wraz z ochotnikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wciągnęli mężczyzn, na policyjną łódź, a następnie bezpiecznie przetransportowali ich na brzeg – relacjonuje asp. szt. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie. – Przewrócona żaglówka również została bezpiecznie odholowana do portu w Zarzęcinie. Policjanci ustalili, że przyczyną przewrócenia łódki były silne podmuchy wiatru. Mężczyźni byli trzeźwi, jednak jeden z nich nie posiadał środka asekuracyjnego w postaci kamizelki ratunkowej, za co został pouczony – dodaje rzeczniczka policji.

Policjanci przypominają, że korzystanie ze sprzętu wodnego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a bezpieczeństwo własne i innych uczestników jest priorytetem. Pamiętajmy, że ważnym obowiązkiem jest noszenie kapoków, które mogą uratować życie w przypadku nieoczekiwanych wypadków. Przed rozpoczęciem korzystania ze sprzętu wodnego, należy również sprawdzić prognozę pogody, aby uniknąć nagłych załamań warunków atmosferycznych. Warto również pamiętać o tym, aby poinformować innych o swoich planach i miejscu przebywania na wodzie. Zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku to kluczowe elementy odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu wodnego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!