Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Na „Słoneczku” woda nareszcie nadaje się do kąpania

Ostatnie badania jakości wody napawają optymizmem i jak można przeczytać z komunikatu wydanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny, woda na miejskim kąpielisku „Słoneczko” jest zdatna do kąpieli.

– Po przeprowadzeniu szczegółowych badań laboratoryjnych pobranych próbek oraz dokonaniu wizualnej oceny wody przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny, służby oceniają, że woda nadaje się do kąpieli. Oznacza to, że na plaży została wywieszona biała flaga i można bezpiecznie korzystać ze zbiornika – zaznaczją pracownicy OSiR.

Biała flaga pozwala bezpiecznie korzystać z piotrkowskiego akwenu. Bezpieczeństwa bawiących się nad wodą będą strzegli ratownicy codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu pływającego, oferującego m.in. kajaki oraz rowery wodne. Na terenie kąpieliska oprócz plażowania można także aktywnie spędzić czas. Na przybyłych czeka siłownia plenerowa.

– Apelujemy do osób korzystających z miejskiego zbiornika o zachowywanie zasad regulaminu kąpieliska oraz zwracaniu uwagi na kolor flagi – biała pozwala na bezpieczne korzystanie z wody, czerwona zaś zakazuje kontaktu z wodą. Należy również stosować się do poleceń ratowników oraz pod żadnym pozorem nie zostawiać małych dzieci bez opieki oraz nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu – dodają pracownicy OSiR.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!