GminyWażne wiadomościWydarzenia

Na A1 znika ostatnie wąskie gardło

Coraz sprawniej jeździ się po budowanej autostradzie A1 w regionie Piotrkowa i Radomska. Już dziś (12.10) w godzinach południowych znika ostatnie wąskie gardło – zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo w Kamieńsku.

Dzięki postępowi prac na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo w Kamieńsku, zaś węzeł drogowy „Kamieńsk” (Skrzyżowanie A1 i DW 484) uzyska pełną funkcjonalność. Oznacza to, że od wtorku w tym miejscu na autostradę będzie można wjechać przed dwupoziomowy, bezkolizyjny węzeł i podobnie z niej zjechać.

– To nie koniec dobrych informacji. Dzięki opisywanym zmianom, zlikwidowany zostanie ostatni odcinek, na którym jazda odbywa się w układzie 1+1  (po jednym pasie ruchu w kierunku północnym i południowym) i w to miejsce zostanie wprowadzony układ 2+2 (dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i dwa pasy ruchu w stronę Łodzi). Oznacza to, że na całym budowanym odcinku autostrady A1 zarówno w województwie łódzkim (64 km), jak i śląskim (17 km), jazda będzie się odbywała w układzie 2+2, co powinno znacząco wpłynąć na poprawę przepustowości drogi. – zapewnia Maciej Zalewski, z łódzkiego oddziału GDDKIA.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
12 października, 2021 21:39

Jakie tymczasowe rondo? Nie powtarzajcie bez sensu nieprawdziwych informacji!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!