KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków Trybunalski

Muzyka nocą

Źródło: CiKD

XIV Festiwal „Nocne Śpiewanie” rozpocznie się dziś (7 września br.), o godz. 20.00, koncertem Piotra Goljata, który zaśpiewa piosenki wielkich Nieobecnych. Na dziedzińcu CiKD towarzyszyć mu będą: Sebastian Ruciński – gitary, Piotr Górka – kontrabas. 

Piotr Goljat – wokalista, pianista, kompozytor, pedagog. Realizuje swoje autorskie pomysły, koncertując jednocześnie z wieloma artystami. W latach 2006–2017 współpracował z rockowym zespołem Rezerwat. Od listopada 2009 roku stale koncertuje z Elżbietą Adamiak. Współpracował także z Jerzym Filarem, Andrzejem Poniedzielskim, Grażyną Łobaszewską, Lorą Szafran. Na swojej drodze artystycznej zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności” w Warszawie, Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, czy Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanego pod patronatem radiowej „Trójki” w sopockim Teatrze Atelier. W 2013 roku ukazała się autorska płyta artysty zatytułowana „A może by tak… Tuwim?”, w całości poświęcona twórczości poety.

Drugi koncert w ramach XIV Festiwalu „Nocne Śpiewanie” odbędzie się w niedzielę 9 września br., o godz. 17.30, także na Dziedzińcu CiKD. Wystąpi Lubelska Federacja Bardów.

Lubelska Federacja Bardów – grupa zaliczana do legend Krainy Łagodności. Federację tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej (literackiej, kabaretowej, poetyckiej). W przyszłym roku będzie obchodzić swoje dwudzieste urodziny. Sposobem organizacji pracy przypomina piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Zespół koncertował na licznych estradach polskich oraz poza granicami kraju – w USA, Francji, Austrii, na Ukrainie, w Irlandii oraz wielokrotnie w Wielkiej Brytanii. Swoje płyty Federacja nagrywała m.in. w studio pr. III PR – im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Słuchacze usłyszą piosenki wybrane z całego dorobku zespołu, te najchętniej słuchane przez publiczność i często wykonywane wspólnie z nią – głównie z płyt „Imperium”, „Tygiel” i najnowszej „Bardziej”.

Wystąpią: Marek Andrzejewski, Jan Kondrak, Piotr Selim, Katarzyna Wasilewska.

UWAGA!

Ze względu na duże zainteresowanie koncertami, organizator rozprowadzać będzie bezpłatne zaproszenia jednoosobowe, gwarantujące miejsce siedzące. Wejściówki można otrzymać w Biurze Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Tryb., ul. Rycerska 3 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00 – 15.00).

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x