GrabicaWydarzenia

Msza z biskupem i…

Wielokrotnie pisaliśmy o ASF i zagrożeniu jakie z sobą niesie, szczególnie dla gminy Grabica, będącej polskim zagłębiem hodowlanym trzody chlewnej, gdzie rocznie produkuje się ok. 1,5 mln świń.

Trudno odnieść wrażenie, że msza święta, która odbyła się w ubiegłą niedzielę w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeroniach w intencji hodowców, nie miała z powyższym żadnego związku. Uroczystość zainicjowana przez Krystiana Moczkowskiego, pomysłodawcę utworzenia na terenie gminy grup producenckich, zgromadziła przedsiębiorców, gospodarzy i rolników, którzy – jak nam przekazano w komunikacie – „modlili się o błogosławieństwo Boże dla swojej ciężkiej pracy, jednocześnie prosząc o opiekę i wsparcie św. Antoniego (patrona hodowców trzody)”.

Mszę, w której uczestniczył również wójt Krzysztof Kuliński, odprawił bp Ireneusz Pękalski, a koncelebrował ks. Mariusz Kuligowski.

Po nabożeństwie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu studentek Akademii Muzycznej w Łodzi, pod opieką artystyczną dr Doroty Brolik-Bekrycht. Jednak, co ciekawsze, wychodząc z kościoła, wierni mogli skosztować wyrobów wędliniarskich.

No i mamy dylemat, bo nie wiemy, czy bardziej podoba nam się to pierwsze, drugie, czy może profilaktyczny zamysł wydarzenia. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!