Artykuł partnerskiArtykuły SponsorowaneKulturaNadchodzące wydarzenia

Możliwości zawodowe w Piotrkowie

Piotrków Trybunalski liczy ponad 70 000 ludności. Ze względu na dużą liczbę stale przybywającej ludności dużym powodzeniem cieszy się także branża budowlana oraz handlowo-usługowa. Oferty pracy w Piotrkowie zamieszczane na portalach internetowych doskonale pokazują, jak wygląda rynek pracy. Kto może mieć problemy ze znalezieniem zatrudnienia, a kto nie ma się czego obawiać? Sprawdźmy.

Oferty pracy w Piotrkowie Trybunalskim

Oferty pracy w Piotrkowie Trybunalskim znajdziemy na portalach z ogłoszeniami tj. https://www.aplikuj.pl/praca/piotrkow-trybunalski. Zarówno osoby z wykształceniem zawodowym, jak i po studiach na miejscowych uczelniach bez problemu znajdą zatrudnienie. Dla niektórych zawodów ciekawym rozwiązaniem jest także praca zdalna oraz hybrydowa, którą można połączyć z innymi obowiązkami jak opieka nad dziećmi.

Wiodące miejsca pracy w Piotrkowie Trybunalskim to m.in.:

  • Haering Polska sp. z o.o. to jeden z największych na świecie zakładów produkcyjnych, wytwarzających precyzyjne części toczone dla branży motoryzacyjnej, które spełniają najwyższe wymagania jakościowe.
  • Zamet Industry S.A. – dostawca wielkogabarytowych konstrukcji stalowych i konstrukcji przemysłowych związanych z wydobyciem ropy i gazu.
  • Pioma-Odlewnia, która wraz z Odlewnią Żeliwa Śrem i Kuźnią Glinik tworzy Polską Grupę Odlewniczą, współpracującą z wieloma spółkami zarówno w kraju, jak i za granicą.
  • Piozer – firma specjalizująca się w wykonawstwie fundamentów pod urządzenia przemysłowe, remontach budowlanych hal przemysłowych, konstrukcjach stalowych, usługach w zakresie napraw układów sterowania urządzeń przemysłowych czy projektowania dla energetyki
  • Emerson, czyli jeden z największych w Europie producentów formularzy i druków specjalistycznych, takich jak zdrapki czy dokumenty utajnione.
  • Polanik – polska firma z 55-letnią historią tworzenia cenionego sprzętu do lekkiej atletyki. Firma kompleksowo wyposaża stadiony w Polsce i wielu krajach świata oraz obsługuje najbardziej prestiżowe zawody lekkoatletyczne

Mieszkańcy znajdują także zatrudnienie w handlu detalicznym, budowlance oraz logistyce.

Długotrwałe bezrobocie

Dużym problemem w Piotrkowie Trybunalskim są osoby długotrwale bezrobotne – rok i więcej. Znaczną ich część stanowią osoby w średnim wieku oraz w wieku przedemerytalnym. Pomimo odpowiedniego wykształcenia zawodowego oraz dużego doświadczenia nie są oni tak atrakcyjni dla pracodawców jak osoby młode. Problem ten nie dotyczy jednak jedynie ludności w Piotrkowie Trybunalskim.

Pracownicy Urzędu Pracy robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc im w znalezieniu zatrudnienia. Wielomiesięczne bezrobocie dla wielu osób jest demotywujące. Osoby poszukujące pracy po pewnym czasie tracą pewność siebie, co skutkuje tym, że ich szanse na rynku pracy jeszcze bardziej maleją. Wielu z nich ratuje praca granicą w budowlance, gastronomii, opiece, a także praca sezonowa u niemieckiego rolnika

Tymczasowym rozwiązaniem jest także praca dorywcza, praca chałupnicza, prace interwencyjne oraz roboty publiczne, które pozwalają osobom bezrobotnym na skromny zarobek oraz aktywność zawodową. Nie bez znaczenia w tej trudnej sytuacji jest tutaj kontakt z ludźmi oraz dowartościowanie wynikające z wykonywanych czynności. Dzięki temu osoby te nie poddają się i wciąż szukają stałego zatrudnienia w swoim zawodzie na portalach tj. Aplikuj.pl.

Piotrków Trybunalski – oferty pracy

Oferty pracy w Piotrkowie Trybunalskim głównie skierowane są do osób poszukujących pracy na cały etat. Nie jest to jednak regułą. Niektóre firmy wychodzą pracownikom naprzeciw, oferując zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin lub pracę zdalną. Jest to szczególnie pomocne dla osób wychowujących dzieci, które w ostatnim czasie wielokrotnie przechodziły na nauczanie zdalne.

Problemy ze znalezieniem pracy nie dotyczą osób pracujących w branży zdrowotnej. Pielęgniarki, ratownicy medyczni, lekarze, fizjoterapeuci, masażyści oraz opiekunowie są wręcz rozchwytywani. Wiele stanowisk obsadzanych jest przez obcokrajowców – głównie osoby z Ukrainy.

Możliwości zawodowe w Piotrkowie w głównej mierze zależą od wykształcenia, doświadczenia oraz umiejętności. Pracodawcy bardzo chętnie przyjmują osoby, które są gotowe nadal się kształcić oraz rozwijać. Firmy oferują szkolenia, ale i imprezy integracyjne oraz benefity, które mają na celu pokazać, jak ważni są dla nich pracownicy – bez względu na zajmowane w firmie stanowisko.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!