CzarnocinMoszczenicaWydarzenia

Moszczenica i Czarnocin z dofinansowaniem Marszałka

708 tysięcy dla Moszczenicy na modernizację targowiska, a 667 tysięcy dla Czarnocina na jego budowę. W ramach Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim rozdysponowanych zostało niemal 16 milionów złotych.

– Konkurs cieszył się dużą popularnością i cieszę się, że możemy wesprzeć tak wiele gmin z całego regionu – mówi marszałek województwa łódzkiego, Witold Stępień. Popularność gminnego targowiska stale rośnie i konieczna jest jego rozbudowa. – To bardzo dobra dla nas wiadomość. Już przygotowujemy się do rozpoczęcia tego projektu w tym roku. Mamy wykonaną dokumentację i wkrótce ruszy proces inwestycyjny – opowiada wójt gminy Moszczenica, Marceli Piekarek.  Targowisko w Moszczenicy zostanie rozbudowane od strony parku. Pojawią się zarówno stoiska handlowe, jak i miejsca parkingowe.

– Zakres prac obejmuje budowę wiaty, gdzie będzie odbywał się handel, utwardzenie kostką i odwodnienie terenu, budowę oświetlenia i zjazdu z ulicy Poniatowskiego oraz budowę budynku socjalnego wraz z toaletami publicznymi. Nie udało by się zrealizować tych inwestycji z własnych środków, ponieważ możliwości finansowe naszej gminy na to nie pozwalają. Radość z otrzymanego dofinansowania jest tym większa, że realizacja budowy targowiska oraz miejsca rekreacji będzie realizowana na działce przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, a to wpisuje się w koncepcję uporządkowania całego centrum Czarnocina – powiedział Roman Miksa, wójt gminy.  – Już dziś projektujemy Gminne Centrum Kultury, które będzie wybudowane na bazie niedokończonego budynku, znajdującego się przy ciągu sklepów wzdłuż ulicy Poniatowskiego – dodaje wójt.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!