Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Miodobranie i kwietna łąka w galerii handlowej

Jak się okazuje, rodziny pszczele z dachu galerii Focus Mall w Piotrkowie mają się doskonale. W czwartek odbyło się pierwsze miodobranie. Na terenie galerii posiano także kwietną łąkę.

– Odbyło się właśnie pierwsze w tym roku miodobranie w pasiece na zielonym dachu naszego centrum. Przypomnę, że to pięć rodzin pszczelich. Zdaniem współpracujących z nami pszczelarzy z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim z dzisiejszego zbioru, będzie aż około 50 litrów miodu. mówi z dumą Olga Wiernicka z galerii Focus Mall.

– Focus Mall, jako centrum odpowiedzialne społecznie, poszerza swoje działania na rzecz wspierania bioróżnorodności. Do pasieki na zielonym dachu galerii, dołączą łąka kwietna. Łąka zajmie miejsce tradycyjnego trawnika od strony ul. Zamenhofa i zajmie powierzchnię 500 metrów kwadratowych. – wyjaśnia Olga Wiernicka. – Po zerwaniu darni i odchwaszczeniu terenu, została przygotowana specjalna mieszanka nasion. Nasiona kwiatów jednorocznych stanowią 35% mieszanki, a wieloletnie 65%. Wysokość łąki będzie zależała od pory kwitnienia danych gatunków. O zaletach łąki kwietnej będzie informowała specjalna tablica, która będzie stała na brzegu łąki, od ul. Słowackiego. – dodaje.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!