GrabicaWydarzenia

Miliony popłyną do Grabicy

Do gminy Grabica trafiło około 2,5 miliona złotych dotacji. Pieniądze przeznaczone są na inwestycje. Niemal 2 miliony złotych z przeznaczeniem na budowę kanalizacji i 500 tysięcy na wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury.

– Pozyskaliśmy prawie dwa miliony złotych, które przeznaczone są na budowę kanalizacji w miejscowości Boryszów. Wykonawca został już wyłoniony, a prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu – mówi wójt, Krzysztof Kuliński. – Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji, przyłączy wodociągowych dla mieszkańców. Co ważne, mieszkańcy pokrywają koszty prac tylko na terenie swojej nieruchomości, za resztę płaci gmina – dodał wójt.

To jednak nie koniec inwestycji. Pół miliona gmina otrzymała na budowę Ośrodku Kultury. – 500 tysięcy przeznaczamy na stuprocentowe wyposażenie sali widowiskowej. Zakupimy profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, okablowanie, a także scenę i widownię. Jeśli się uda, to za te pieniądze powinniśmy kupić także komputery do pracowni informatycznej – dodaje Krzysztof Kuliński.

Nowy Ośrodek ma być oddany do użytku w przyszłym roku.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łęki Szlacheckie
Łęki Szlacheckie
17 lipca, 2018 19:12

Można? Można!

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!