Miliony popłyną do Grabicy

Views: 564

Do gminy Grabica trafiło około 2,5 miliona złotych dotacji. Pieniądze przeznaczone są na inwestycje. Niemal 2 miliony złotych z przeznaczeniem na budowę kanalizacji i 500 tysięcy na wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury.

– Pozyskaliśmy prawie dwa miliony złotych, które przeznaczone są na budowę kanalizacji w miejscowości Boryszów. Wykonawca został już wyłoniony, a prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu – mówi wójt, Krzysztof Kuliński. – Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji, przyłączy wodociągowych dla mieszkańców. Co ważne, mieszkańcy pokrywają koszty prac tylko na terenie swojej nieruchomości, za resztę płaci gmina – dodał wójt.

To jednak nie koniec inwestycji. Pół miliona gmina otrzymała na budowę Ośrodku Kultury. – 500 tysięcy przeznaczamy na stuprocentowe wyposażenie sali widowiskowej. Zakupimy profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, okablowanie, a także scenę i widownię. Jeśli się uda, to za te pieniądze powinniśmy kupić także komputery do pracowni informatycznej – dodaje Krzysztof Kuliński.

Nowy Ośrodek ma być oddany do użytku w przyszłym roku.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *