GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Mikołajkowe zawody jeździeckie w Bogusławicach – ZAPROSZENIE

Stado Ogierów w Bogusławicach zaprasza na Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Skokach przez Przeszkody oraz na Mikołajkowe Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody. Jeźdźcy staną do zmagań w najbliższy weekend 02-03 grudnia.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda, Okręgowy Związek Jeździecki w Łodzi i Stado Ogierów w Bogusławicach. – Celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie umiejętności młodych jeźdźców i ich koni na arenie ogólnopolskiej a także zdobywanie wiedzy oraz wymiana doświadczeń między zawodnikami. Stopień wyszkolenia będzie sprawdzany podczas rozgrywania konkursów o oceniany przez komisję sędziowską. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie hippiki w Polsce – mówi Jacek Ostrowski, prezes stada.

W niedzielę 3 grudnia rozegrany zostanie konkurs dla Dzieci Hobby Horse. – Zawody przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat. Zawodnik by ukończyć konkurs musi pokonać tor przeszkód (parkur) w odpowiedniej kolejności od linii startu do linii mety. W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce – dodaje prezes Ostrowski.

Dodatkową niedzielną atrakcją będą Mikołajki 2023 możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, ognisko z kiełbaskami i żurkiem oraz oprowadzanie na kucyku.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Piotr Wojtysiak oraz burmistrz Andrzej Jaros. Patronem medialnym wydarzenia jest Piotrkowski24.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!