Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Mieszkaniec Piotrkowa odznaczony medalem Prezydenta RP

W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim najbardziej zasłużeni mieszkańcy naszego województwa zostali uhonorowani przez Wojewodę Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego wysokimi odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. I tak: Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości odznaczony został Sebastian Wojtaś, nauczyciel historii z TPSu.

– Spoiwem Państwa życiorysów jest polskość, wielka odwaga, poświęcenie, a także myśl o tym, że nie tylko ja, jako jednostka i mój indywidualny byt jest ważny, ale również wspólnota wartości i przyszłość Ojczyzny – podkreślił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

– Oczywiście, że czuję się wyróżniony. Czuję, że dostrzeżona została moja działalność społeczno-historyczna w naszym regionie, polegająca na przybliżeniu postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego, a także udział w różnych akcjach historycznych. – mówi w rozmowie z nami Sebastian Wojtaś. – Moją działalność dostrzegł wojewoda, który złożył wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy, który to przyznał to odznaczenie za które serdecznie dziękuję. – dodał S.Wojtaś

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!