Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Miał 4 promile – zasnął w samochodzie na skrzyżowaniu

Piotrkowscy policjanci w samochodzie zastali pijanego 39-latka, który siedział za kierownicą auta stojącego przed skrzyżowaniem. Z mężczyzną był utrudniony kontakt, upojony przysypiał. Na szczęście nie doszło do wypadku. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. – Dziękujemy świadkowi za sygnał. – mówią policjanci.

5 stycznia 2022 roku piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu, na ulicy Żelaznej stoi pojazd, za kierownicą którego siedzi nieprzytomny mężczyzna. – Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło od świadka, który tamtędy przejeżdżał. Widząc, że mężczyzna za kierownicą nie reaguje na sygnalizację świetlną postanowił sprawdzić, czy nie potrzebuje on pomocy. Policjanci od razu po otworzeniu pojazdu poczuli silną woń alkoholu. W pojeździe znajdowały się również butelki po alkoholu, a pokrywa silnika była jeszcze ciepła, co wskazywało, że przed chwilą pojazd był uruchomiony. – informuje st. asp. Izabela Gajewska – rzeczniczka piotrkowskich policjantów. – Z siedzącym za kierownicą mężczyzną nie można było nawiązać rozmowy  z uwagi na silne upojenie alkoholowe. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 39-letni mieszkaniec powiatu. Z uwagi na jego stan, policjanci  wezwali ratowników medycznych, aby udzielić mu pomocy. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że miał on ponad 4 promile alkoholu w organizmie. 39-latek bełkotliwą mową przyznał, że tego dnia pił alkohol i to on kierował fordem. – dodaje.

Policjanci dokładnie sprawdzą, czy faktycznie tak było.  Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. – Pamiętajmy, pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. – przestrzegają policjanci.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!