reklama
Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego

Atletyczny Klub Sportowy ponownie będzie gospodarzem ogólnopolskiego turnieju zapaśniczego. 8 i 9 października w hali OSiR przy ul. Batorego 8 odbędzie się Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Zmaganiom będzie przyglądał się brązowy medalista olimpijski Tadeusz Michalik!

W zawodach, które uzyskały wysoką rangę Pucharu Polski, wezmą udział zapaśniczki oraz zapaśnicy w stylu klasycznym do lat 23. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, 9 października, o 9:00 i potrwa do wieczora – blok walk finałowych wystartuje o 18:00. Dzień wcześniej, w piątek, 8 października, po południu, zaplanowano weryfikację zawodników, konferencję techniczną, wagę oraz przegląd lekarski.

Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjadą młodzi zapaśnicy czołowych polskich klubów, m.in. z Radomia, Poznania, Łodzi, Warszawy, Raciborza, Białegostoku, Chełma i Rudy Śląskiej. W kilkunastoosobowej grupie reprezentującej Atletyczny Klub Sportowy nie zabraknie medalistów najważniejszych krajowych imprez mistrzowskich. Rywalizacji na macie będzie przyglądał się brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio Tadeusz Michalik. Swoją obecność potwierdził też Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

Zawody poświęcone będą pamięci Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, wybitnym trenerom Atletycznego Klubu Sportowego, którzy zmarli w 2018 roku. Obaj położyli podwaliny pod sukcesy piotrkowskiego klubu w ostatnich latach: pierwszy od podstaw stworzył prężnie rozwijającą się kobiecą sekcję, a drugi wyszkolił wielu czołowych zawodników, m.in. wicemistrza świata i Europy Mateusza Bernatka.

Taki turniej chcieliśmy zorganizować już od dłuższego czasu, ale te plany uniemożliwiała pandemia koronawirusa. Bardzo się cieszymy, że wielkie zapasy wracają do Piotrkowa, bo po emocjach związanych z Krajową Ligą Zapaśniczą trochę nam brakowało tego rodzaju zmagań, otoczki, rywalizacji na macie na własnym podwórku. Mamy bardzo zdolną młodzież, która zasługuje na to, by wystąpić w roli gospodarza prestiżowych zawodów. Bardzo dziękuję naszej całej zapaśniczej rodzinie, wszystkim sponsorom i partnerom za pomoc w organizacji Memoriału. Jestem ogromnie szczęśliwy, że tak wielu ludziom zależy na piotrkowskich zapasach – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

W przeszłości Atletyczny Klub Sportowy z powodzeniem organizował najważniejsze krajowej zawody zapaśnicze, z mistrzostwami Polski seniorów włącznie. Bardzo wysoko oceniane były także odbywające się w naszym mieście mecze Krajowej Ligi Zapaśniczej, w której drużyna AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski odniosła dwa triumfy, łącząc sukces sportowy z organizacyjnym. Za każdym razem ogromną rolę w tych przedsięwzięciach odgrywali kibice, którzy pomagali tworzyć niezapomniane widowisko gorąco dopingując zawodników. Liczymy na to, że tym razem będzie podobnie, ponieważ wstęp na trybuny jest wolny, oczywiście z zachowaniem norm sanitarnych, o których przestrzeganie gorąco prosimy.

Program Memoriału Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego

piątek, 8 października, hala OSiR, ul. Batorego 8

do 16:00 – przyjazd ekip

17:00 – 17:30 – weryfikacja zawodników

17:30 – konferencja techniczna

18:00 – 19:00 – waga zawodników oraz przegląd lekarski

sobota, 9 października, hala OSiR, ul. Batorego 8

9:00 – 13:00 – walki eliminacyjne

13:00 – 14:30 – przerwa obiadowa

15:00 – 18:00 – dalszy ciąg walk

18:00 – walki finałowe

19:30 – dekoracja medalistów

Wyniki będą na bieżąco podawane na portalu sportzona.pl

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!