Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Mediateka otwarta!

Oficjalnie oddano do użytku piotrkowską “Mediatekę 800-lecia”. To biblioteka z wolnym dostęp do księgozbiorów, aula konferencyjna, pracownia gier komputerowych, kącik dla dzieci, kawiarnia, a przede wszystkim nowoczesna część naukowo-techniczna – to wszystko znajduje się w nowym budynku, który powstał na placu Pofranciszkańskim.

Wchodzących do Mediateki wita robot Euzebiusz, który odpowiada na proste pytania i kieruje do wypożyczalni. Pierwszego wypożyczenia książki dokonała obecna na otwarciu Magdalena Gawin Wiceminister Kultury, oraz Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa.

Z okazji otwarcia, dla mieszkańców oraz turystów organizowany jest piknik rodzinny połączony z festiwalem nauki i techniki. O godzinie 14.00 każdy będzie mógł stać się częścią korowodu, który przeniesie ostatnie 800 książek ze starej do nowej siedziby książnicy. Następnie zaplanowano: pokazy doświadczeń fizycznych, konkursy dla dzieci i dorosłych, przejażdżkę pneumomobilem, eksperymenty z ciekłym azotem, pokaz druku przestrzennego oraz eksperymenty naukowe.

W sobotę i niedzielę (15-16 czerwca) przygotowano naukowy piknik. To propozycja przeznaczona dla całych rodzin, gdzie każdy znajdzie dla siebie ciekawe propozycje. Będą m.in.: kreatywne warsztaty naukowe, konkursy z nagrodami, prezentacja łazika marsjańskiego, zabawy z elektromagnetyzmem, turniej gier planszowych oraz pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych.

Przez kilka kolejnych dni przewodnicy czekają na grupy zorganizowane, które oprowadzane będą przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tydzień otwarcia zakończy się w sobotę, 22 czerwca.

Mediateka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-20:00.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!