GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Maturzyści rozpoczęli egzaminy

Dzisiaj (07.05) punktualnie o godzinie 9.00 maturzyści rozpoczęli jeden z najważniejszych egzaminów w życiu – egzamin dojrzałości. W tym roku do matury przystąpiło w Piotrkowie 1136 absolwentów szkół średnich a także kilkuset uczniów szkół powiatowych.

Jeszcze kilka dni temu maturzyści zakończyli rok szkolny i mogli cieszyć się przez krótki czas słoneczną i beztroską pogodą. Dzisiaj (07.05) oraz w najbliższych dniach jeszcze na chwilę powrócą do swoich szkolnych ławek, by zmierzyć się z jednym z najważniejszych egzaminów w ich życiu – egzaminem dojrzałości. W tym roku w Piotrkowie bierze w nim udział 1136 maturzystów.

Tegoroczny egzamin maturalny będzie przeprowadzany w dwóch formułach. Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego, absolwenci 5-letniego technikum, absolwenci branżowej szkoły II stopnia na podbudowie 8-letniej szkoły podstawowej przystąpią do egzaminu w Formule 2023, natomiast absolwenci branżowej szkoły II stopnia na podbudowie gimnazjum oraz absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych przystąpią do egzaminu w Formule 2015.

Matura 2024 rozpocznie się od pisemnego egzaminu z języka polskiego. Następnie abiturienci stawią czoła kolejno sprawdzianowi pisemnemu z matematyki oraz języka obcego. Ponadto każdy absolwent musi przystąpić do dwóch ustnych egzaminów z języka polskiego oraz z języka obcego. Co więcej, każdy maturzysta musi również napisać egzamin na poziomie rozszerzonym z jednego dodatkowego przedmiotu.

W szkole w Bujnach do matury przystąpiło w sumie 47 uczniów. – To maturzyści z technikum rolniczego, leśnego, weterynaryjnego, a także z klas liceum policyjnego i wojskowego – informuje Mirosława Kaczmarek-Michalak, dyrektorka zespołu szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach. – Punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie rozpoczęli egzamin z języka polskiego – dodaje dyrektorka.

Od kilku lat maturzystom w Bujnach towarzyszy słoń, który ma przynieść im szczęście – To tradycja zapoczątkowana przeze mnie, oraz przez pana pułkownika Krzysztofa Jewgiejuka. Pan pułkownik wspiera naszą szkołę na wielu płaszczyznach. To bardzo miły gest i fajny prezent, który mam nadzieję przyniesie uczniom szczęście – dodaje Mirosława Kaczmarek-Michalak.

Wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone w lipcu.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!